Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felhő alapú OS?

>_< kérdése:

Felhő alapú OS?

Figyelt kérdés

Letölthető a Cromium OS egy átlagos otthoni gépre ? Én csak notebook-ként láttam boltokban...

Tudntok ajánlani ehhez hasonlóan működő, felhő alapú rendszereket ? Egy régebbi gépre kéne:

-nVidia 128MB VGA

-1,66 Ghz Pentium 4 CPU

-3db RAM van benne, összesen 1GB. Frekvenciát nem tudom.

-40GB-os merevlemez.

-jelenlegi OP rendszr: Ubuntu Linux.


Eddíg próbáltam a Win XP-t, ez csigalassú. A Ubuntu linux 1 fokkal jobb, de ez is lassú. Jó lenne már valami, ami el is megy rajta... a hardverek már öregek, használtan vettem 4 éve 15.000Ft-ért. Bármilyen OS jöhet, végigpróbálom mindet :D



2012. máj. 26. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Wikipédia:

Hardvertámogatás


A Google Chrome OS-t a kezdeti tervek szerint nem az emberek elsődleges számítógépének, hanem másodlagos eszköznek szánták, mint amilyenek a netbookok,[21] és x86 vagy ARM architektúrájú processzorokon lesz képes futni.[8] Bár a Chrome OS támogatni fogja a merevlemezeket, a Google arra kéri partnereit, hogy flash memóriás tárolókat használjanak „sebességi és megbízhatósági okokból”[19]. Az SSD-tárak kisebbek, de nagyobb teljesítményt nyújtanak, ellentétben a merevlemezekkel, amik nagyobb tárkapacitást, de viszonylag kisebb teljesítményt nyújtanak. A kisebb tárkapacitású SSD tárolók jól megfelelnek a Chrome OS igényeinek, hiszen az operációs rendszer mindössze 60-adrészét foglalja el a lemezen a Windows 7-nek.[63]

2012. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit hosszú, de nagyjából kivehatő belőle az, hogy az otthoni számítógépekkel nem kompatibilis. Akkor szakadjunk ez ettől a rendszertől, és térjünk át a 2. kérdésemre: ki ismer ehhez hasonló felhő alapú rendszert ?
2012. máj. 26. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:

JoliOS

[link]


Ez hasonló és véleményem szerint még jobb is,mivel nem csak web alkalmazásokat lehet futtatni,hanem bármilyen Linux alkalmazást.Ez által ügye több program áll a rendelkezésedre és akár offline is használható.

Csak annyit kell csinálnod hogy nyitsz egy jolicloud account-ot amin keresztül csatlakozhatsz a "felhőbe" a JoliOS-el,de akár böngészőből is kezelheted az oprendszered beállításait,alkalmazásait.


De van még pár amiből válogathatsz,én csak e Joli-t próbáltam ki.Itt irnak még párról:


[link]

2012. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, most sokat segítettél :D
2012. máj. 28. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!