Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen alapvető programokat...

Milyen alapvető programokat telepítsek egy "szűz" gépre? Melyik a legjobb (gyorsaság, biztonság. ) böngésző?

Figyelt kérdés
Újratelepítettem az operációs rendszert, mik azok a programok, amik a számítógép mindennapi működéséhez elengedhetetlenek? (pl. vírusirtó, Daemon Tools, Total Comander...)

2012. máj. 28. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindent ami csak van, mint ő: [link]
2012. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még ennyi eszköztárat.. :D
2012. máj. 28. 16:19
 3/10 lindmayer ***** válasza:

az igen

ahhoz egy atomerőmű kell, hogy normális sebességgel betöltődjön

vírusirtó: avast

tűzfal: xp esetén kikapcsolni hetes\vista esetén bekapcsolni; xp-nél csak akkor telepíts más tűzfalat ha nincs rotered)

böngésző: chrome, safari, firefox (valamelyik)

fájlkezelő, tömörítő: total commander

videóra: vlc

zenére winamp

virtuális lemezkezelés: damen tools

cd-dvd írás: ezt a műveletet inkább örök életre felejtsd el, de ha mégis szükséged van rá, akkor nero8

pdf olvasó: chrome, ha nem azt használod böngészőnek akkor foxit reader(DE NE A ADOBE-t használd)

röviden és tömören nálam ezek az alapprogramok

2012. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Torrent: Utorrent

Zene: AIMP3

Vírusírtó: Avast/Avira/Havikódos eset

PDF olvasó: Foxit Reader

Fájlkezelő: Total Commander

Böngésző: Chrome, Opera, Firefox

Képnézegetéshez, alap szerkesztéshez: Irfanview

Kell valami Office csomag, ingyenesen Libreoffice

ISO-hoz:PowerISO..ezzel írni is tudsz dvd-t

Esetleg ha kell csevegéshez Skype, MSN

Videóhoz: VLC

Tömörítéshez: Winrar


Egyéb:

Silverlight

Java

Flash Player


Így hirtelen ennyi.

2012. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2012. máj. 28. 16:48
 6/10 A kérdező kommentje:

Végül ezeket raktam fel.

Internetböngésző: Google Chrome

Vírusirtó: ESEt Smart Security

Képnézegető: IfranView

Fájlkezelő: Total Commander

Letöltésvezérlő: BitTorrent

PDF olvasó: Adobe Reader

Virtuális meghajtó: Daemon Tools

Tömörítő: WinRar

2012. máj. 28. 17:57
 7/10 ncsben válasza:

Nálam a következő az alap:


File manager: Total Commander

Tömörítő: 7zip

PDF olvasó: Adobe Reader

Böngésző: Opera (természetesen ez ízlés kérdése, de jelenleg ez a legjobb, nincsenek toolbarok, van gyorshívó és egérgesztusok) mellé IE9 tartalékba.

Zene: Aimp3

Video: ingyen VLC, törve BSPlayer

Kodekek: csakis külön-külön, XViD, AC3, ffdshow, Matroska

Karbantartás: CCleaner

Virtuális meghajtó: DaemonTools Lite

Képek: Fastone Image Viewer

Virus: Avast és Malwarebytes Anti Malware

Kiegészítők: Silverlight, Quicktime Player, Adobe Flash Player

Irodai csomag: ingyen OpenOffice, törve MS Office

Kommunikáció: Skype, ha használod Live Messenger

2012. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

böngészőnek én is az operát javaslom, nekem nagyon bejött (egérmozdulatok, gyors, biztonságos). meg telepíthetsz hozzá kiegészítőket, pl olyat, ami leszedi az oldalakról a hirdetéseket.

a zenelejátszást nem írtad, hogy telepítetted volna, ahhoz a vlc-t ajánlom

2012. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Böngészőnek szerintem is az opera a legjobb régen a google chrome-ot használtam de mindig összeomlik és a forditója se mindig müködik. Az opera szerintem még gyorsabb is szebb a kezelőfelülete a turbót autómatikusra állitotam.Kell még rá total commander.Adobe Reader.Rendszerkarbantartónak a legjobb a CCleaner régen az Advanced System Caret használtam hiába szép a program meg a sok funció benne még inkább lassitsa a gépet nem hogy gyorsabbá tenné. Vírusírtónak régen az Avastot használtam meg comodo tüzfalat de nagyon lelasitotta a számitógépet. Úgyhogy szerintem a múgy gyengébb gépekre a legjobb vírusírtó a Panda Cloud Antivirus jelemzői "A Cloud Antivírus heurisztikus keresést, rootkit- és spyware-irtó technológiát, helyi és távoli antivírus-komponenseket is tartalmaz, 17 MB RAM-ot használ, és az erőforrás-igénye az iparági átlagok nagyjából fele.

A szoftver ingyen elérhető a www.cloudantivirus.com címen…”


“Az első ingyenes felhőalapú vírusvédelmi megoldás.”

Észrevétlenül véd böngészés, játék és munka közben, a legújabb vírusok ellen is naprakészen, csak telepíteni kell, aztán elfelejthetjük, nem kell konfigurálni, frissíteni, dönteni erről-arról. Tüzfalat szerintem felesleges mert az is csak lassitsa rendszert de ha akarsz telepiteni akkor A PC Tools Firewall Plus ingyenes, magyar nyelvű, kis erőforrás igényű tűzfal program. Felismeri és eltávolítja a rosszindulatú programokat, figyeli, ellenőrzi és ha kell megakadályozza a szoftverek hálózati hozzáférését.

Elkapja a trójai programokat, backdoor (hátsóajtó, a számítógép irányításának átvételére készült szoftver) és keylogger (billentyű leütés naplózó) szoftvereket is a Windows rendszert romboló és adatokat, személyes információkat eltulajdonító programok mellett.


Az alkalmazások kezelésénél egyenként állíthatunk be, hogy egy folyamattal mit kezdjen a program, a telepítésekor általa biztonságosnak vélt dolgokra automatikusan létrehozza a szabályokat. Ügyesen, a gépet nem megterhelve véd valósidőben.


A PC Tools ingyenes tűzfalának weboldalát hiába keressük, az eredeti oldalán láthatjuk, hogy az már a Symantec tulajdona, vagyis az ingyenes Firewall-nak csak a frissítéseit kapjuk innen, ha jól értesült vagyok…


Idézet az oldaláról: “A rosszindulatú programok elleni technológia új generációját képviselő Panda Cloud Antivirus a jelenleg elérhető legjobb ingyenes vírusvédelmi program.” Ha a gépedről mident szeretnél tudni akkor A Speccy egy rendszerdiagnosztikai szoftver, amelynek segítségével átfogó képet kaphatunk a számítógép hardver kiépítéséről. Média lejátszónak KM Player . Ha zenét vagy videót akarsz konvertálni akkor Free Video Converter.Ha dvd-ét is akarsz másolni akkor a Ashampoo Burning Studió free ingyenes . Kell még egy jó uninstaller is szerintem mert a sajátgépről nem mindig lehet kitörölni a programokat erre a legjobb a Revo Uninstaller .Esetleg ha szórakozni is akarsz és zenét keverni akkor a Virtual DJ Home FREE. Kommunkáláshoz pedig Skype. Nekem ezek vannak fent :)

2013. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem ezek az alapok (Windows 10-em van).

Office.: Microsoft Office (Fizetős), Open Office.

Böngésző.: Mozilla Firefox, Google Chrome.

Biztonságos Böngésző.: Tor, Avast Secure Browser.

Fájlböngésző.: Total Commander.

Víruskereső és Írtó.: Avast Free Antivirus.

Videó lejátszó.: VLC Media Player, MPC-HC.

Képnézegető.: Irfanview.

PDF.: Adobe Acrobat Reader.

CD Kezelő.: Deamon Tools.

CD iró.: IMGBurn.

Térkép.: Google Earth.

Email.: Mozilla Thunderbird.

Programozás.: Microsoft Visual Studió.

Csevegés.: Skype, Viber.

Extrák.:

Photoshop, Sony Vegas.

Egyéb (kiegészítők).:

Java

Flash

Air.

2019. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!