Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy 2,8 gigás...

Hogyan lehet egy 2,8 gigás avi kiterjesztésű videóból normális méretűt alkotni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy gitárjátékomat venném fel Genius webkammal, 3 perces videóból kapok 2,8 gigás avi-t. 800x600-as felbontás, 6,6 fps, el is van mosódva, hiába próbálok élesíteni és ráadásul 2,8 gigát kapok. Érdemes lenne konvertálni a formátumot, vagy van valami más megoldás (azon kívül, hogy másik webkamot veszek)?

2012. máj. 29. 14:42
 1/4 legendavagyok01 ***** válasza:

Az minden bizonnyal a webkamerától függ, hogy nem éles és elmosódott ha valami egyszerű kis - bocs - semmirevaló kamera. Persze pl. az alig 7 fps is gyanús, bár nekem az a gép oldaláról. Érdekes lenne tudni, mit is tud a kamera (paraméterek)és a gép.

Azt szinte kizártnak tartom, hogy alapból 2,8 gigánál nem lehet kevesebbet kihozni 3 percre, de erre is csak akkor lehetne válaszolni, ha tudnánk, milyen programmal rögzíted.

2012. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg ez az AVi tömörítetlen formátumú és azért ekkora...
2012. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sikerült egy "Pazera MP4 to AVI" nevű progival megoldani alig 50 megásra bealkotnom a fájlokat. Ahogy írtad, valószínűnek tartom a tömörítetlen avi lehetőséget. A videofelvétel készítő progiról annyit tudok írni, hogy mindenféle variáció van benne, ami a videó végeredményén annyit változtat, hogy 3-4 fps-ről feltolja 7,6-ra maximum (pl. képkockasebességet ha csökkentem 30ezer maximum, ha növelem 5ezer minimum! (nem értem ezt az inverziót) vagy "VGA SnapSize" ami 640x480tól 2560x1536ig létező tartományok között mozog, vagy ott a framelimit, stb stb. mindez a Microsoft-féle 9.00-ás AMCap nevű programmal.)

Lényegében egy csomó fölösleges dolgot le kell venni minimumra ahhoz, hogy kb 7-8 átlag fps-t elérjek

2012. máj. 30. 02:30
 4/4 A kérdező kommentje:
A kamera egy Genius iLook 310 nevű csoda, honlapon 30 fps-t írtak, ám a videokártya - lévén, hogy laptopon nyomulok - egy 384 mb-os integrált videokártya, amin még a cod2-t is féltem kipróbálni - válság van! - így lehet, hogy egy-két guitarpro, mediaplayer, totalcommander és videós progi szimultán futtatása kinyírná a videokártyát... mindenesetre próbálkozom még, köszi a rávezetést a géppel kapcsolatban :)
2012. máj. 30. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!