Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kell félévente, évente...

Miért kell félévente, évente újratelepíteni az operációs rendszert?

Figyelt kérdés
Nekem azt tanácsolták, hogy néha újra kell rakni az egész rendszert, persze függ a használat intenzitásától is. Erre miért van szükség?
2012. jún. 1. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Neked soha nem lassult be a géped? :)
2012. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zsomkovacs ***** válasza:
Ha Windowst használsz, az telepakolja a registry-t mindenféle adatokkal, amik aztán fölöslegesen ottmaradnak, töredezett lesz a merevlemez, létrejönnek előtöltés fájlok, amik már rég nem kellenek, és egyrészt fogyasztja a helyet a merevlemezen, másrész iszonyatosan lelassul (pláne ha még pár vírus is rákerül a rendszerre). Ajánlom a CCleaner és a Defraggler programok rendszeres használatát, ha nem is állítják meg, lelassítják a folyamatot.
2012. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, igen, köszi szépen, a CCleaner-t már pár éve használom és defragozni is szoktam, bár ennek ellenére belassul a gép, mindent nem tud megoldani. EZ! miért van? Az meg egy totál más kérséd, hogy a windows miért nem tartja karban a saját registry-jét?
2012. jún. 1. 10:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért mert a windows egy hulladék rendszer és egy átlag user alatt hamar telemegy szeméttel, ami belassítja.


Nekem volt windos xp-m ami 5 éven keresztül ment újratelepítés nélkül és nem volt lassú, szóval ha ért valaki hozzá, akkor nem kell folyton reinstall.


Laikusként használj Linuxot (Ubuntu, Mint), az nem fog telemenni szeméttel és nem lassul be.

2012. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig maradsz a windowsnál, célszerú telepítés után biztonsági mentést csinálnod, pl norton ghosttal, vagy más hasonló progammal. Én a hiren's boot cd 9.5-öt használom, van sokkal újabb változat, de ez az utolsó, amin a ghostnak egy nagyon jól használható változata van. 5 perc alatt megvan egy "újratelepítés"
2012. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az is mekkora gáz, hogy a Start menüből indulva ott van a Dokuk mappa, Zene, Képek minden ilyen valójában tök jó dolog, hogy előre be van építve, de miért a C-hez tartozik a nyomorultja? Én úgy csináltam volna meg, hogy ha rámegyek a Dokumentumokra, kiírna egy üzenetet, hogy "Először nyitotta meg a Dokumentumok mappát, adja meg az elérési helyét!" És meg egy javaslat is ott lenne, hogy lehetőség szerint ne a C partíció legyen.
2012. jún. 1. 11:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én CloneZilla-t használok, egy külső, USB-s HDD-re lementem egy képfájlba a C-t és szintén max negyed óra alatt vissza lehet rakni a rendszert. Régebben a G4L-et használtam (Ghost for Linux) de az nem birkózott meg mindennel, sokszor nem működött megfelelően, így azt likvidáltam az életemből.
2012. jún. 1. 11:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Én évente egyszer telepítem, ha lassul ha nem, ez alól kivétel ha gallyra vágom a rendszert :D
2012. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem kell újra rakni, félévente, évente.

azok rakják újra, akik mindennel telepakolják, mindenre igent nyomnak aztán csodálkoznak, h tele van a gépük, trójaival, szeméttel. emiatt a gép belassul, akadozik, esetleg leáll. Arra is lusták, hogy kitakarítsák, ccleanerrel, használjanak vmi naprakész vírusírtót,(nod32)

naprakész trójai írtót (malwarebytes).

A lényeg itt a naprakész, sokszor lexarjátok, hogy lejárt már a vírusírtótok és frissíteni kéne. vagy vmi olyan gagyit használ némelyik, h mindent beenged.

Tavaly vettem a gépet, feltettem a 7est és azóta is normálisan működik. Most se érzem, h lassúlna, gond lenne.

Mindössze kis odafigyelés kell a gépnek.

2012. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

setmefree Tökéletesen egyet értek! De vannak olyanok, akik felhívnak engem azzal, hogy "jaaaj valamit kiírt a vírusirtó, nem tudom mi lehet az, meg tudod nézni?" Oda megyek és kiderül, hogy csak a NOD32 akarja a win frissítéseket elvégezni. Vannak olyanok, akik még életükben nem hallottak még a CCleaner-ről, azt sem tudják mi az, hogy töredezettség. Azt hiszik valamiféle betegség. Mindent 2x, de inkább 3x lementenek a gépre, biztos, ami biztos, lényeg, hogy meglegyen és a 10 GB-os C meghajtó pillanat alatt megtelik, a gép nem tud hol dolgozni. Na ilyenek vannak. És amikor azt mondom, hogy újra kell rakni, mert a 10 GB kevés a C-nek, akkor meg én vagyok kioktatva, hogy mindig is jó volt a gép, nem volt semmi baja, most került valami rá és nekem kell megtaláljam. Alkalmaznak egy szakembert és nem bíznak meg benne. Ilyen ez a mai világ. Csak tudnám, hogy mi a frászért raknak be egy nőt a gép elé, amikor azt hiszi, hogy a billentyűzet, meg a klaviatúra az két különböző dolog.


Bár eltértünk az eredeti kérdéstől, én csak arra voltam kíváncsi, hogy a Windows miért csinálja ezt. Már kaptam válaszokat és köszönöm mindenkinek a segítőkészséget. :)

2012. jún. 1. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!