Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok egy jó 3d animáció...

Tudtok egy jó 3d animáció tervező programot?

Figyelt kérdés
Windows 7-et használok, 3GB ram, 640GB HDD. Valami olyasmit keresek, amivel olyan 3d-s animációt lehet csinálni, mint például az új Tesco reklám, az új Eperke és barátai, vagy a Chuggington. A válaszokat előre is köszönöm.

2012. jún. 2. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
3DSMax, vagy ingyenesen Blender.
2012. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Autodesk Maya. Úgy tudom még ez a legnépszerűbb és ezzel nagyon sok reklám és film animációt csinálnak. Neten rá lehet keresni a referencia munkákra vagy youtube-n olyan animációkra amiket mayával készítettek. Sok animácós filmet (mesét) csinálnak vele. Többek között a shreket is nagyrészt ezzel hozták össze.


A 3dSMax elsősorban játékok és játékbéli karakterek modellezésére használják. Persze lehet vele animációt készíteni, de amire neked kell arra nem a legalkalmasabb. A Maya a profi megoldás és nem a StudioMax vagy a Blender.


Gondolom mondanom sem kell, hogy rengeteg munka van egy animáció elkészítésével és ha nem ért hozzá az ember, akkor biztos, hogy nem is tud megcsinálni egyet sem. Legalább is mayával nem, max valami lebutított, korlátolt animáció készítő progival, de annál az eredmény olyan is lesz.. Akik a reklámokat és animációs filmeket készítik, azoknak ki is jártak olyan tanfolyamot/iskolát, mert nem tud csak úgy rájönni magától az ember, hogy mit hogyan. Max csak 1-2 dologra, de az nagyon kevés.


Amúgy a legfontosabb a processzor teljesítménye. Egy fullos 4 magos géppel is előfordulhat, hogy egyetlen egy! képkocka lerenderelése órákig tart. Persze ez az idő lehet akár 1-2 mp/perc is, sok mindentől függ. Valahol olvastam, hogy a Shreket, 3 hétig renderelték és több mint 100 gép volt összekötve. Nálam volt olyan, hogy másfél óráig csinált 1 képkockát. Le is állítottam a többit.

2012. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én mondjuk olyan emberkéket szeretnék készíteni amiket beszúrhatok after effects cs5-be
2012. jún. 5. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!