Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kevés a feltöltési sebesség?...

Kevés a feltöltési sebesség? (Kép)

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet szoktam Utorrentezni és azt veszem észre hogy a maximum leöltési sebesség 700 Kb/ S ami nem sok :( a feltöltési sebesség pedig 140 Kb /s megy lehet hogy a netem miadt megy de ahogy azt megnéztem mást jelez : [link]

2012. jún. 3. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A szolgáltató és a sebességmérők Megabitben (Mb) adja meg a csomag adatait. Minden más MegaByte-ban számol (MB), közöttük egy nyolcas szorzó van (8b = 1B)


5,90 Mb = 755 kB

0,86 Mb = 110 kB


Tehát te a sebességed maximumával töltesz szinte mindig.

2012. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek elég korrekt értékek.

A netes sebességmérő megabitben, míg a torrent kliens kilobyteban vagy megabyteban adja meg az adatokat.


A kettő között van egy 8-as szorzó.


Azaz a kb 1 Megabites (Mb vagy Mbps) felöltésed az:

1000 Kbps (vagy Kb) -> 125 KB (vagyis Kilobyte) per seces.

Amihez képest a 140 KB/s még több is, mint kellene.


(Megelőzve azokat, akik belekötnek, hogy az 1 MB az 1024KB üzenem, hogy tévednek, nézzék meg az SI mértékegységet. [link]

2012. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A letöltésed tényleg 700 Kb/s vagy 700 KB/s? Mert 1 KB (kilobyte) az = 8 Kb (kilobit). Az oldalon nálad 5.9 Mb/s sebességet mértek letöltésnek, ami durván 750 KB/s-nek felel meg. A feltöltésed 0,86 Mb/s, ami kb 110 KB/s. Figyelni kell, hogy a mérő oldalak és a szolgáltatók bitben mérnek, míg a letöltés vezérlő alkalmazások általában Byte-ban.
2012. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 6 Mb-os most a netem és ha gyorsabban szeretnék tölteni akkor vegyek nagyobb netet igaz ?:D
2012. jún. 3. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen.


Ha konkrétan 6 MB-tal akarsz tölteni, ahhoz legalább 48 Mb-es net kell (mert 6 MB * 8 = 48 Mb)

2012. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És kb egy 38MB os internet mennyibe kerül TV vel eggyüt ?:D
2012. jún. 3. 19:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy hol laksz, milyen lehetőségeid vannak (és milyen a kiépítettség). Nekem most a UPC-nél 8k körül van az 50Mb/5Mb internet egy alap TV csomaggal (kb 30 csatorna, de ezt jóformán nem is használjuk). Ez nem a legolcsóbb megoldás, de szerintem annyira nem is rossz (50 Mb letöltés melett akár 6,25 MB/s sebesség is elérhető, azaz 1GB-nyi adat 2 perc 45 másodperc alatt is letöltődhet). :(
2012. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!