Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » S. O. S. Vírusos a gépem! Mit...

S. O. S. Vírusos a gépem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
El akartam indítani egy játékot, ami már nagyon régóta fenn van a gépemen, és a vírusírtó(Avast) letörölte és kiírta, hogy "rossz idulatú kód blokkolva". Újratelepítettem, de amikor el akartam indítani megint kiírta, hogy "rossz indulatú kód blokkolva". Letöröltem a játékot. Átvizsgáltattam a rendszert, 4%-nál tartott, amikor 59 fertőzött fájlt talált. Mit csináljak?

2012. jún. 5. 17:48
 1/8 j0c1 ***** válasza:
System reinstall.
2012. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaj ne, ennyire súlyos a helyzet? És azt hogyan csináljam?
2012. jún. 5. 17:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Segitsetek!!!
2012. jún. 5. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is, menjen végig az a víruskeresés, majd törölj / rakj karanténbe minden vírust és nem kívánatos programot.


Másodszor mentsd ami menthető: Képek, dokumentumok, és fontos dolgok, esetleg programok, játékok, filmek.


Ezeket kiírhatod CD-re, DVD-re, pendrive-ra (De csak a víruskeresés után, ugyanis a vírusok még továbbíthatják magukat a fertőzött adathordozón is, de inkább csak a pendriveon.), akár használhatod a Dropbox ( [link] szolgáltatását is.


Ha ezek megvannak, jöhet a számítógép újratelepítése. Ha megvan az operációs rendszer (XP vagy Windows 7, nem tudom) DVD-n (esetleg CD-n), azt berakod, majd leformázod vele az egész gépet (Gyorsformázás bőven elég). Még egy megjegyzés, ami hasznos lehet később: Próbálj meg 2 partíciót csinálni, az egyiken legyenek a programok és maga a rendszer, a másikra dokumentumokat, filmeket, zenéket, képeket rakj, így könnyen rendszerezhető lesz.


Telepítsd fel az operációs rendszeredet (lehetőleg egy tiszta rendszert, ne buheráltat rakj (például Windows XP István Edition), ez később hasznodra válhat), majd telepíts egy vírusírtót, és opcionálisan egy tűzfalat.

Nekem vírusírtónak az ESET Smart Security tökéletesen megfelel (Ha kérsz, nyugodtan adhatok kódot is, ami legális, és csak a tied.), tűzfalprogramot nem használok, mivel a Smart Security tartalmaz ilyet. (Ha nem lenne benne, akkor sem használnék, bőven elég az alap védelem, magánfelhasználókat nem támadnak hackerek, a vírusokra pedig a vírusvédelem megvan.)


A vírusvédelem mellé pedig ép ésszel használd a számítógépet, sokszor a vírust a felhasználó maga telepíti, mint például: Ismerősöm küldött egy képet, igaz hogy .exe, de mivel ő küldte, biztos jó. A vírusírtót addig kikapcsolom, mert nem engedi, hogy megnézzem.


Ezen tanácsok megfogadásával 99.9% (Remek reklámszöveg!), hogy nem fertőződsz meg többé.

Köszönöm, hogyha esetleg kapok egy ujjat, és elnézést, ha hosszúra sikeredett!

2012. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 j0c1 ***** válasza:

Ha tényleg vírusos a gépe, akkor szinte tökmindegy, hogy mit csinál, az eredeti állapotot már nem fogja tudni visszaállítani.

System install lemez a meghajtóba, reboot, és mehet az install.

2012. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt a válaasz. Windows 7 van a gépemen. Most újra elindítottam egy teljes rendszervizsgálatot és megnézem, hogy mi lesz az "eredmény". Az operációs rendszer újratelepítését csak a legvégső esetben fogom választani.
2012. jún. 5. 18:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok volt..most már bizonyos programokat nem enged törölni sem.
2012. jún. 5. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem reinstalloztál akkor ajánlom hogy ird le a virusok neveit abbol ki lehet valamit következtetni, lehet hogy fake alert... (Velem történt már ez sokszor)
2012. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!