Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Toshiba Satellite C660 laptoph...

Toshiba Satellite C660 laptophoz videokártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy fenn említett laptopom, amit tegnap újratelepítettem. (W7 HP -eredetileg is ez volt) Az illesztőprogramokat stb szépen visszapakolgattam, de valamiért a videokártya nem akarja az igazat. A Toshiba.hu-ról letöltöttem az elvileg hozzá tartozó driver-t, de amikor elindulna a telepítés azt dobja hibának, hogy: "Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek. A telepítő most kilép."


Nem értem... Valaki tud mondani valamit? :D Mert vk nélkül borzalom a kép, nem megy a W7 Aero felület sem... :S

Kösz a segítséget.



2012. jún. 6. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen kártya van benne, de én pont ma telepítettem toshibát Satellite-et (igaz, ez L300 volt) ennél pedig két fajta driver volt videokártyához (intel) - egy maga a driver, a másik pedig a media accelarator - utóbbi csak a driver után mehet fel. Ugyanezt a hibaüzenetet adta, szóval nézd meg, hátha ez a baj :)
2012. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezeket próbáld:


32bites rendszerre:

[link]


64bites rendszerre:

[link]

2012. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát van rajta matrica, AMD - Vision felirattal, de a toshiba.hu szerint Intel van benne, és azt is adott, meg egy Media Controller-t. Akkor ha most letörlöm a Media-t akkor ha minden igaz működnie kell?:D Köszi a választ:)
2012. jún. 6. 12:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha amd vision matrica van benne akkor van egy dedikált VGA is benne, pontos típusszámot másold be az aljáról ide.
2012. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Toshiba Satellite C660-1EH :)
2012. jún. 6. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez

support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/display-20120314134234.zip


meg


support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/display-20120314131543.zip


ez fog kelleni.

2012. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De ittvan az összes driver hozzá:

[link]

2012. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sikerült! :)
2012. jún. 6. 12:54
 9/10 szabrinaa válasza:

Nekem egy Toshiba Satellite L850-1P2 (PSKDNE) típusú gépem van. Újrahúztam az oprendszert (Win7/64bit), kezdtem is a gyártó honlapjáról ( [link] leszedett drivereket telepítgetni.

Mindent sikerült felraknom, kivéve egyet: AMD Display Driver.


Annyit megtudtam, hogy első körben a processzor (Intel) ún. Chipset Driver-ét kell felraknom, aztán jöhetne az AMD videókártya drivere. Az hagyján, hogy a Toshiba honlapjáról leszedett zip-et nem lehet kibontani, arra hivatkozva, hogy sérült a fájl. Semmi gond, mentem is bőszen az AMD honlapjára (ami ATI is egyben, csak hogy ne legyen egyszerű a paraszt élete). Jó, letöltöttem. A következő hibaüzenettel találkoztam:


"Az AMD Catalyst Mobility nem tölthető le, mert a számítógépe nem rendelkezik kompatibilis hardverrel és/vagy szoftverrel.


A grafikus adapter verziója nincs támogatva. Kérjük, forduljon a notebook gyártójához grafikus adapter frissítésért."


Fordultam is, bár nem a gyártóhoz, hanem ahol vásároltam a laptopot, nem egész egy éve. Ott a már fent említett Toshiba.eu weboldalon elérhető Chipset driver telepítése után kérték, hogy az Intel Display Drivert is telepítsem, majd csak utána az AMD Display Drivert. Ezzel nem voltam beljebb, a probléma maradt.


Az Intel Display Drivert tartalmazó zip fájl kicsomagolása után egy tömörített telepítőt bontottam ki, majd miután engedélyeztem annak futtatását, nem történt semmi - igen, ez gyanús.


Csakhogy kurtítsam a történetem, magyar nyelven(!) kezdtem el gúglizni a problémámat (így akadtam rá erre a kérdésre), és nagy meglepetésemre egy no-name weboldalon ( [link] ráleltem az ún. Synaptics SMBus Driver letölthetőségére (itt megjegyezném, hogy a Toshiba.eu honlapján én ezt nem találtam meg), amit aztán fel is telepítettem.


Ez után jött a fincsi falat a bizonyos [link] weboldalon, ahol az első lehetséges "AMD drivers for Radeon HD 7670M and Windows 7 64bit" fájlt leszedtem, eredménye: [link] (itt egy Download Driver zöld téglapra kattintva érhető el egy alkalmazás).


Ezen alkalmazás elindítása nem sok reményt adott, mert a sokadjára látott AMD Catalyst Control Center telepítését hittem. Na, ami változott, jóval több AMD-s drivert akart nekem feltelepíteni, amit meg is engedtem neki és egy újraindítás után láss csodát, végre felkerült az AMD Radeon HD 7600M Series elnevezésű driver az Eszközkezelőcskémbe. :)


Itt a vége, fuss el véle. Remélem mások számára is hasznos lesz a mesém, és csak azért ennek a topiknak a végére fűztem, mert kérdésem az már nincs!

2014. jan. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Tegnap a videóvezérlő ikon (catalyst) eltűnt a bal alsó sarokból...probléma volt már a géppel újra telepítettem,de véletlen (megszokás) a külső monitorral együtt sikeredett úgy hogy a laptop monitorja ilyenkor le volt tiltva,majd furcsálltam 1024x768 jelenik meg minden...nem érzékelte a videokártyámat csak az alaplapit...biosba nem tudok belépni semmiféle billentyű kombinációval hogy át állítsam ...viszont a gépet sem tudom újra telepíteni mivel usbről nem bootol azt is ott kell állítani (bios)..frissíteni biost nem tudok hogy a logo megjelenjen az elején és beengedjen ...mi a teendő segítséget szeretnék ebben kérni.CPU típusa Mobile DualCore Intel Core i3-380M, 2533 MHz (19 x 133)

Alaplap neve Toshiba Satellite C660

BIOS típusa Phoenix (11/26/10)

3D gyorsító ATI Mobility Radeon HD 5470 (Park)

Videokártya Szabvnyos VGA grafikus adapter (16 MB)

DMI rendszer verzió PSC1JE-00D00CHU

Google a barátom és rengeteg fórumot olvasgattam át de nem találtam megoldást erre a problémára ahhoz hogy a videokártyát engedélyezzem a biosba kéne bejutnom de a biosba nem tudok illetve ahogy emlékszem ha be is jutok ott nincs ilyen lehetőség agp beállítások...Nem tudom lehet e probléma rá volt kötve a külső monitor vagy esetleg hogy nem volt benne az aksi... Ha sikerülne újra telepítenem megoldódna a videokártya probléma? Frissítsem e esetleg a biost és ha igen akkor hogyan,mert amit a toshiba oldalán olvastam úgy nem lehet illetve floppy meghajtó kéne hozzá

Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 Ultimate 64bit

amit még érdemes lehet tudni ...aidával néztem meg ezeket az adatokat..soha de soha nem kellett bármilyen windows-telepítésnél segítséget kérnem legyen az asztali vagy laptop..de ez most nagyon meglepett ,tavaly vettem ezt a laptopot használtan pc-s boltba és ez az első újratelepítésem vele...még annyit hogy a laptopba pár billentyű be volt ragadva amire nem találtam úgy szintén megoldást és kihúztam a saját billentyűjét és usb-s billel használom amióta megvettem ..soha nem hiányolta és a telepítés is simán ment nélküle.Egy magyar bios frissítési leírás és egy jó bios letöltési linket szeretnék,illetve vagy segítséget alternatív megoldásokra a biosba bejutás problémájának kiküszöbölésére ...előre is köszönöm...sikerült azóta biost frissíteni de nem enged be azóta sem nincs nyitó képernyőn F2vel való belépés egyből a windows logo és hiába nyomok bármit...aztán meg csak jelszó beírási lehetőség van....BIOS a Toshiba oldaláról szedtem le a BIOST de nincs benne olyan lehetőség hogy a videokártyát lehessen benne állítani,szedtem le szintén hivatalos oldalról egy olyat is hogy Toshiba HW Setup Utility de ugyan azok a beállítások vannak benne csak mint a biosba abba sem lehet videokártyát állítani.Az aida látja a kártyámat (mint 3D gyorsító park) drivert nem tudok felrakni hozzá hiába szedek le bármilyet mert nem találja a catalist telepítéskor mindig hibát ír ki...Mikor vettem a laptopot kérdezte az eladó hogy hogy majd újra tudom e rakni de nem gondoltam miért mosolyog sejtelmesen és mondja hogy ha probléma van ők megcsinálják a telepítést (vagy 20 éve telepítek gépeket nem volt soha olyan probléma ami miatt kérdeznem kelljen) Rengeteg oldalon magyar külföldi olvastam hogy ez a probléma fenn áll sajnos sok embernél.A Bios problémát megoldottam de még mindig nem látja a videokártyát az előttem leírtakhoz hasonlóan kéne nekem is a probléma megoldásához látnom???

2014. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!