Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi ez a LINUX dolog? Mi ne...

Mi ez a LINUX dolog? Mi ne váljon mindennapossá?

Figyelt kérdés

haverom küldte a linket : [link]


de én semmit sem értek belöle segitene valaki? :-)



#linux #váljon #mindennapossá
2012. jún. 11. 03:27
 1/3 2xSü ***** válasza:

Hát én sem, mivel a cookie.icce.rug.nl nem érhető el.


Elméletileg leszed erről az oldalról (telnet protokollal) egy szöveget, és kiír belőle pár sort. Legalábbis amennyit értek a linuxhoz, ezt kell csinálnia.

2012. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A telnet kimenetét elküldni a /dev/null-ba, szóval az nem ír ki semmit, max a hibaüzenetet, hogy nem érhető el az oldal. A többi kód meg mindenféle számolgatás. Szerintem valami olyasmi akar benne lenni a vicc, hogy a végén mondjuk 42 jön ki.
2012. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:

Nem a kimenetet, hanem a hibaüzeneteket küldi a /dev/null -ba. A 2>/dev/null a stderr kimenetet irányítja át és nem az stdout-ot. A kimenet az „a” változóba kerül.


Ezután az „aa” változóba kerül a sorok száma. (a wc -l ezt adja vissza)


Eztán a kimenetet átadja a head parancsnak, ami az első sorokat írja ki. Pontosan mivel $aa - 3 sort ír ki, így az utolsó három soron kívül az összeset. A tail meg hasonlóképpen az utolsó sorokból ír ki párat. Az eredmény egy pár soros szöveg, ami a cookie.icce.rug.nl kimenetéből lett kiollózva.

2012. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!