Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki elmagyarázná/megtanítan...

Valaki elmagyarázná/megtanítana rajzolni Photoshopban/Corel Painterben?

Figyelt kérdés
Olyan rajzokat szeretnék csinálni, mint amilyen a [link] -on található.
2012. jún. 11. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan rajzokat akarsz csinálni mint amilyen a deviantArt 90%án van, akkor sokat nem kell aggódnod mert azt már a törött balkezeddel is megy.


Másodszor, a Photoshop bár jó rajzolásra és rengeteg opció van benne brushokhoz és képszerkesztéshez, attól te fiam még nem fogsz tudni jól rajzolni, akármennyit is fizetsz érte. Ha tudsz rajzolni, akkor egy papírral és egy ceruzával is ugyan olyan jól tudsz rajzolni mint Photoshop CS6al. A digitális eszközök csak SEGÍTENEK, de nem helyettesítenek semmit. Könnyebb azt megtenni vele, amit már tudsz papíron. Az hogy valaki tud rajzolni, meg teljesen szubjektív. "Tud"? Megtudsz fogni egy ceruzát a kezedbe és tudsz vele húzni egy vonalat a papíron? Ha igen, akkor gratulálok, tudsz rajzolni. Az hogy valaki "jól" rajzol is teljesen szubjektív. Van, aki jól tud animálni, van aki embereket rajzol jól, van aki könnyen tud tájképeket rajzolni és festeni, van aki meg az állatokhoz ért, van aki mindegyikhez.


Nem túlzás azt mondani hogy kib­aszott százmillió útmutató és könyv létezik minden egyes témához, csak a kutya anatómiáról és rajzolásról tudnék neked adni ötvenet. Tessék, ittvan pár de sokra nem mész vele.


*****


Ahhoz hogy ezek közül bármit lerajzolj szükséged lesz 1 db ceruzára és egy teljes egész papírra. Sok sikert, gyere vissza másfél év múlva. Ha már valamivel többet "tudsz" rajzolni és szeretsz is, akkor megpróbálhatod digitálisan is. Vehetsz egy un. tabletet, vagy sz­arul lefordítva digitalizáló táblát, amely azt a célt szolgálja, hogy egy tábla segítségével az egérmutatód irányítsd, mintha papír lenne. Viszonylag olcsón, 16-20 ezer forint körül vannak jó minőségű tabletek, Wacom gyártótól vegyél. Programnak a SAI-t tudom ajánlani vagy a Photoshop-ot, bár mint mondtam, sokra nem fogsz vele menni. Azzal hogy megtanítom neked hogy kell megnyitni a brush menüt még nem fogsz nekiállni festeni. Én a helyedben elkezdeném a SAI-al, aztán ha szereted folytasd, és esetleg töltsd le Photoshop-ot vagy bármi mást amit akarsz és használd azt.


*****


És még valami, a rajzolás nem ugyan az mint a valósághű rajzolás, és nem az mint az animálás, vagy a festés, vagy a tervezés, vagy a műszaki rajz. Mindegyik teljesen más, és mást is igényel. Ezen felül bárki tud rajzolni, csak mindenki különböző szinten sz­ar. Egyeseknek a gyakorlás segít, másoknak az ha gondolkoznak vagy tanulnak róla.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezen felül még létezik kismillió online anyag, video, és hatvan lépéses "tanuljunk meg rajzolni" oktatóvideó, keress rá YouTube-on vagy deviantArt-on. Ha beírod akármilyen keresőbe hogy "drawing tutorial", úszni fogsz az eredményekben.
2012. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia! Rajzolni tudok, értek hozzá, az évek során körülbelül sikerült összehoznom pár száz rajzot papíron, főleg csak a manga rajzolás érdekel. Én ebben érzem otthon magam.

Én a festményszerű képekre gondoltam, a papírra rajzolás már unalmas nekem és nem is foglalkozok vele, szóval tárgytalan amit tanácsoltál. :)

Tabletem már van, Genius Mousepen 8x6, és nekem ez is bőven megteszi, már elkészítettem vele egy pár rajzot a Corel Painterben, ezek leginkább fekete fehér rajzok, és úgy néznek ki mintha papírra rajzoltam volna.

Szóval ismétlem, rajzolni tudok!

A kérdést helytelenül tettem fel, a "festés", színezés érdekelne. Már próbálkozok vele de elég kezdő szinten vagyok. Azért fordultam ide, mert már elég régóta keresgélek a neten ezután, elhiheted.

De a tutorialok legtöbbje angol, nem elég részletes, és pont azt hagyja ki ami nekem a lényeg volna.


Csak

2012. jún. 11. 15:21
 4/4 A kérdező kommentje:
* -csak
2012. jún. 11. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!