Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Skype -> Virtual Audio Cable...

Skype -> Virtual Audio Cable -> SAM Broadcaster – MIÉRT?

Figyelt kérdés

Helló, segítséget szeretnék kérni azoktól, akik értenek az online rádiózáshoz. Szeretném a Skype révén a hallgatók hangját adásba vinni, és mivel nem használok keverőt, a Virtual Audio Cable-t javasolták megoldásként. Mindent beállítok, ahogy tanultam, tehát:

- A Virtual Audio Cable Control Panel driver paramétereknél beállítom, hogy két kábelt akarok.

- A SAM Broadcaster - Voice FX Config - Record Soundcard device-t átállítom a mikrofonról a Virtual Cable 1-re.

- A Skype eszközök – beállítások – hangbeállításoknál a hangszóróra beállítom, hogy Virtual Cable 2.

- Majd nyitok három VAC Audio Repeater (KS) ablakot.

- Az első ablak beállítása: Mikrofon -> Cable 1

- Második ablak: Cable 2 -> Cable 1

- Harmadik ablak: Cable 2 -> Fejhallgató

Mikor ezekkel megvagyok, nyomok a SAM-en egy Mic On-t, majd beindítom az Audio Repeater (KS) ablakokat, de csak az első kettő indul el, a harmadik, tehát a Cable 2 -> fejhallgató NEM.

Ehelyett kijön egy hibaüzenet, hogy

No appropriate pin found for output device.

Majd a lehetséges okok:

Device does not support requested format, és hogy állítsak a paramétereken.

All pin instances are busy, és hogy állítsak le más futó alkalmazásokat.

De nem fut semmi más, nem tudok mit leállítani, és már nem tudok min állítani, ráadásul fogalmam sincs, hogy min kéne állítani, hogy működjön ez a vacak végre. Ebben segítsetek légyszi, mert már nagyon elegem van! Köszönöm, előre is.

Legújabb Skype, SAM Broadcaster 4.4.2 full, Virtual Audio Cable 4.10 full. (Semmi trial.)

Windows 7 Ultimate, Compacq Presario CQ56 notebook, nincs külső hangkártya, normál, két darab kis jackkel csatlakozó fejhallgató (nem kellett telepíteni).

Előre is köszönök minden ÉRTELMES választ, a „vegyél keverőt”, meg a viccelődésekkel és hasonlókkal nem vagyok beljebb, köszönöm.



2012. jún. 13. 12:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve az előbb még annyi történt, hogy sikerült elindítanom a harmadik Audio Repeater (KS) ablakot is valahogyan, tehát a Cable2 -> Audio output beállításút.

A SAM-ben elindítottam egy zenét meg a próba encodert (hogy visszahallgassam, mi sikerül), és a Skype-on hívtam az Echot, a hívásminőség ellenőrzőt, mert tesztelni az is jó.

Kicsengett, addig rendben is volt, de amikor létrejött a kapcsolat, abban a pillanatban a Skype bontotta a vonalat, és kiírta, hogy

"Probléma van a felvevő eszközzel."

Ezt eljátszotta, kétszer egymás után.

Végképp nem tudom, mi tévő legyek.

2012. jún. 13. 12:42
 2/3 geryke24 ***** válasza:
A válasz egyszerű.Reménykedem benne hogy win xp-t használsz ha így van írom a megoldást!várom válaszod!
2012. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

hát... nem. Win 7 Ultimate.

De azért írd meg a választ, hátha segítesz.

2012. jún. 13. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!