Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WinXP/Winamp dilemma, mit...

Delusion kérdése:

WinXP/Winamp dilemma, mit felejtek el, hol van a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom részletesen leírni a problémámat mert már nagyon zavar hogy egyedül nem találok rá megoldást.

A fő probléma: nagyon "halk" a Winamp.


Jó fél-háromnegyed éve sikerült a gépemnek benyelni valami nagyon csúnya vírust, és akkor újra kellett telepítenem (XP SP3). Mindeközben sikeresen eltörtem a Shure fejhallgatómat illetve a laptopomhoz is kellett egy új fejhallgató az albérletbe (egyetemista vagyok), úgyhogy beruháztam valami 2 egyszerű és ugyanolyan Genius-ba. Nyilván meg sem közelítik az előzőt, de egyelőre nem panaszkodom.


Ott semmi probléma nem is akadt vele (Toshiba Satellite C660, Win XP7 SP1, ugyanaz a Winamp), hozta az elvárt minőséget, és hangerőt. Itthon viszont katasztrófa, bár nem biztos hogy a fejhallgató számlájára kell ezt írni.


A számítógépem a Hi-Fire egy mezei, ősrégi keverőpulton (Numark DM1002) át van kötve, ami erősítőként szolgál a lemezjátszóhoz. Itt _általában_ elég jó a hangerő, bár elég érdekes amikor ténylegesen lossless "csörömpölős" zenék közben kb feleakkora zajszintet mutatnak a ledek. Na mindegy, lehet hogy nem a keverőpulttal van gáz, mert (bár nem értek annyira hozzá, de azért ezt nem nehéz "beállítani") helyükön vannak a potméterek, és a másik csatornában a lemezjátszónak mindig tökéletes a hangereje.

A fejhallgató meg persze jack-kel megy a gépbe, és borzalmas. Az EQ-hoz meg a hangkártyához (valami integrált Realtek, most szeretnék értelmesebbet venni rippelés végett) és annak beállításaihoz soha nem nyúltam igazán, az oprendszerben minden hangsáv maxra van helyezve, és természetesen a fejhallgató fizikai értelemben vett hangerőszabályzója is. Reinstall (driver, winamp blabla) is megvolt már.

Ugyanakkor pl. a VLC (mint médialejátszó) elég nagy hangerőt is kihoz belőle. Eleinte úgy voltam vele, hogy biztos én süketültem, vagy ez a füles gyárilag hibás, de elvittem a laptopomhoz és ott pedig hozta az elvártat - totál ugyanazt, mint a másik.


Valami ötlet? Gondolom szoftveres a hiba forrása, de én nem találom...az egyszerű, "lágy" zenék konkrétan 60-70%-os hangerőnél vannak hallható/élvezhető szinten....soha nem volt ilyen problémám még a gagyi, egyszerű fejhallgatókkal sem. Ha lehet, maradjunk a problémánál, tudom hogy lehetne másik médialejátszót használni, és igen, végigolvastam már a legtöbb kérdést ezzel kapcsolatban.


2012. jún. 18. 11:05
 1/2 MaXXeGee ***** válasza:

Próbáljuk meg kikeresni a hibát. Mellette ha nem bánod, van 1-2 hozzászólásom is.

Kezdjük talán ezekkel.

A hangkártyának effektíve semmi köze a CD rippeléshez, azt szoftveresen végzed. Tehát amihez köze van az a lemez amiről rippelsz, a szoftver amit használsz, és amilyen codec-et az használ.

A media playerek általában használnak egy AC3 filter nevű programot maguk mellett, amivel masterelik a hangerőt, tehát egy megadott szintre, (pl a hangerőszabályzón 100%-ra) emelik az alacsonyabb hangerővel rendelkező audio anyagot.

Amit megnéznék:

A Winampban beállított kimenetet. az opciók output menüben. ésszerű a directsound device-ra tenni 8ha nem azon van)

Gyári, mondjuk legújabb driver a hangkártyához. Csak és max egy codec pack legyen a gépen, ezek ütközése is okozhat gondokat, a hangkártyához csak a drivert telepítsd fel. Különböző demó programokat ne, hiába adják mellé.

Mert ha a realtek hd audio van az alaplara integrálva ez azért nemszokott annyira rossz lenni.

Hülye kérdés, de megfelelő jack aljzatba csatlakoztattad a fülest ? Milyen módra van állítva a hangkártya? stereo, kvadrofon, 5.1 7.1 ? Itt is van hangerővesztés némelyik eszköz esetében.

Ha ezeket mindd végig nyálaztad, akkor érdemes valakitől kölcsönkérni egy sima pci-os hangkártyát, hogy azzal mit produkál.

Hirtelen ennyi jutott eszembe

2012. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hú, ez elég bonyolult leírás lett. Jól sikerült megértenem, hogy mp3 az "jól" szól (de legalább hangosan), lossless cuccok meg halkak? A Winamp, Plugins-nél, inputnál nézd meg, hogy nincs-e lehúzva az APE/FLAC codec-nél a hangerő (valamelyikben lehet állítani).
2012. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!