Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan programot szeretnék...

Olyan programot szeretnék "csinálni" vagy csináltatni, amin ha megjelenik valamilyen frissítés akkor jelezzen nekem mondjuk a tálcán, akár az asztalon, hangkiadással esetleg?

Figyelt kérdés
Linkelnétek hol lehet ilyen programot könnyedén elkészíteni? esetleg videók,leírások.
2012. jún. 20. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen frissítésre gondolsz?


Az egyes programok szoktak figyelmeztetni, ha új frissítés érhető el.

2012. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdés jellegéből ítélve ezt te nem fogod megírni.

Amúgy minek a frissítéseit figyeli?

A feladat pitiáner, de a kérdés, hogy a programod honnan tudná, hogy valami frissített? Ahhoz kellene egy adatbázis ami tárolja az aktuális verziókat...

2012. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem,igazatok van elég rosszul írtam le.

pl. ha egy weboldal valami új dolgot írt ki pl. a főoldalára,akkor 1 kis program jelezzen nekem,ami folyamatosan fut. (egy egyszerü program) lenne szerintem.

2012. jún. 20. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez könnyű, de milyen nyelven?

Mondjuk C#-ban csak feldobsz egy browser komponenst, lemented a html tartalmat, frissíted beolvasod az újat, ha módosult a tartalom a feldobott notify tooltipje dob egy üzenetet. Ez a megoldás gány, mert betölti a webbrowser komponens ami nem erre való, de ha ezt a részt lecseréled egy http requestre, és annak az inner html-jét vizsgálod, akkor már jobb lesz. Majd elég figyelni a dokumentum csak azon részét, ami tartalmazhat változást. Vagy ha a meta tag tartalmazza a módosítás dátumát, még könnyebb a helyzeted.

2012. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre valók a különböző RSS olvasók.
2012. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értek hozzá,csak kíváncsi voltam :(
2012. jún. 20. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!