Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 4:3-as digitális fényképből...

4:3-as digitális fényképből szeretnék 16:9-es képet csinálni/kivágni. Egy olyan programot keresek, amivel meg lehetne ezt csinálni gyorsan? Ha igen, hogyan? Köszi szépen!

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ingyenes program is ami szét tudja nyújtani 19:6 felbontásúra, de akkor nyújtott lesz rajta minden, és gondolom ez nem lesz jó.

Kivágni is tudsz ezzel a programmal, de ehhez össze kell válogatni az egyforma tulajdonságú képeket. Egyforma méret, a közepén legyen amit megszeretnél tartani. És ekkor már csoportosan is letudod vágni.

XnView a program neve.

Kivágásnál be tudod állítani kordináta értékekkel hogy honnan kezdje a vágást, és hogy mekkora területet vágjon le.

Pl : Van egy 100px X 100px méretű képed.

XnView beállítás x=10 y=20 magasság=60 szélesség=80

Ekkor a bal felső sarokból indul ki a program. Az x tengelyen (vízszintesen lép jobbra a 10 pixelt, majd innen az y tengelyen lefelé 10 pixelt. Ez lesz a kiinduló pont. Ehhez képest méretez 80 pixel szélességűt jobbra és 60 pixel magasságút lefelé, és kivágja a képet.

A végeredmény egy 80 pixel széles és 60 pixel magas kép.


De ez csak akkor használható ha közben nem vág le fontos részeket a képből. Ezért kell elősször szétválogatni a képeket egyforma tulajdonságúra.

2012. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én PhotoScape-val szoktam :


[link]

2012. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Az xnview-t próbáltam én is, de az elég macerás, és lassú, és szerettem volna vmi egyszerübb progit, ami rögtön mutatja, hogy mennyit vághatok ki a képből, és ez a Photoscape nagyon jó, gyors, egyszerű, amit kerestem.


Köszi

2012. jún. 25. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a FastStone ImageViewert. Az is alkalmas ilyesmire (meg egy rakás dologra még ezen túl) és jól használható, ráadásul ingyenes.
2012. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!