Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy 7. 03GiB-os BluRay Rip-et...

Egy 7. 03GiB-os BluRay Rip-et hogyan tudok kiírni egy egyszerű DVD-re, hiszen azok csak 4 gigások, nem?

Figyelt kérdés

A formátuma meg valami UTF-8


Sikerülhet így kiírni DVD-re?

Köszi!



2012. jún. 30. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

4,7 GB

8,5 GB

9,4 GB

17,1 GB


Ilyen lemezek léteznek, az első hármat könnyen beszerezheted ott, ahol adathordozókat árulnak.

Nem fog a +3 GB ráférni, és tömöríteni sem tudsz rajta. Hacsak nem nem szétbontod kétfelé, aminél vissza kell a gépre másolni, majd összeilleszteni, majd úgy lejátszani.

2012. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon elnéztél mert az UTF-8 az a betűtípus kódolásának a formátuma, amit feliratok készítéséhez használnak.

Nézd meg jobban milyen fájlokból áll a Rip.

Írd le ide.

De szerintem a film formátuma .mkv vagy .avi vagy .mp4 lesz. Ezeket a formátumokat szeretik használni ha BluRay lemezről filmet Rippelnek. Ezeket pedig tovább tudod átkonvertálni, hogy ne látszódjon romlás.

Format Factory, Freemake Video Konverter alaklmas rá.

Átkódolás, hogy kisebb legyen és DVD-n is elférjen :

1. Vedd kisebbre a felbontást Full HD helyett 720p

2. A Video bitrátát szintén csökkentheted. Az eredeti 6000-15000 között szokott lenni. Nyugodtan csökkentheted max 4000-5000-re, attól függően hogy milyen stílusú a film. Ha akció akkor inkább 3000-5000, ha nincsenek benne hirtelen képváltások, vagy rajzfilm akkor akár 3000-ig is lemehetsz. Ettől alacsonyabbat ne válassz mert az már látszódik a végeredményen.

2012. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De miért töltesz le ilyet, ha dvd-re akarod kiírni? Egyszerűbb és gyorsabb lenne eleve dvd formátumban leszedni.
2012. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A DVD formátum látványa és egy BluRay Rip DVD-re kiírt látvány között ég és föld a különbség ha HDReady vagy esetleg Full HD-s tévén nézed.
2012. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A DVD formátum látványa és egy BluRay Rip DVD-re kiírt látvány között ég és föld a különbség ha HDReady vagy esetleg Full HD-s tévén nézed."


Ez igaz, de ha az általad ajánlott módosításokat, megcsinálja, akkor már nem lesz különbség a kettő között és akkor tényleg egyszerűbb lenne DVD-ben letölteni...

2012. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


S hogy én is feleljek:


Azért ilyenben szerettem volna leszedni, s nem DVD formátumban (ami rá is fér egy DVD-re), mert gondoltam, ha BluRay Rip, no meg ekkora méret, akkor az bizonyára sokkal szebb látványt ad majd, mint egy DVD.

Csak technikailag nincs nagy jártasságom. Hallom, hogy ez főként akkor igaz, ha plazma tévé is van hozzá, meg sokszor kiírni is felesleges, mert asztali nem játssza le. Mások úgy oldják meg, hogy a laptopot kötik össze a tévével...


IceCube71:

Igen, .mkv volt, mint kiderült. Amit meg én írtam, az a szöveg típusa (ennyire értek ugye hozzá:D)

Viszont, mivel írtad is milyen készülék illene ehhez a formátumhoz leginkább, nekem csak sima tévém van, ezzel az egésszel felesleges is kevernem, azt hiszem:(


Köszi még egyszer, emberek!

2012. júl. 1. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!