Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lenne igény egy játékkészíő...

Lenne igény egy játékkészíő programra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van Game Maker a kezdőknek, és vannak ingyenes játékmotorok a profiknak, de a nagyon kezdőknek (akik még a Game Makert sem tudják használni, mert kicsik, vagy nem érdekli őket még egy Game Makerben használt script programozás sem, vagy nem tudnak angolul) azoknak nincs lehetőségük játékot csinálni. Tehát arra vagyok kiváncsi, hogy lenne e igény egy ingyenes magyar nyelvű programozási tudást semmilyen formában nem igénylő (kattintgatós) játékkészítő programra.
2012. júl. 1. 18:41
1 2
 1/13 Argloss ***** válasza:
60%
Igény az mindig van, de ez tipikusan olyan célcsoport lenne aki nem fizetne érte.
2012. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

De nem olvastad el rendesen a kérdést.

Azt írtam, hogy ingyenes lenne, vagyis a célcsoport nyílván nemfizetne érte. :)

Várom a tobábbi válaszolókat.

2012. júl. 1. 19:01
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Lenne szerintem is, én mondjuk kimondottan örülnék neki, mert a Game Makert nem tudom használni, és szeretnék valamit csinálni :D
2012. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Igény talán lenne, viszont ha elkészülne a "játékkészítő program kezdőknek v1.0" akkor az igényesség szűnne meg. Lásd: Töménytelen mennyiségű hányingert és szemkifolyást keltő sufnihulladék tucatblog.

G.

2012. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ha jól értelek utolsó, azt mondod, hogy a játékkészítést a profikra kéne hagyni. Nos, ebben szerintem nincs igazad. Egyrészt nem mindenki tenné fel a netre a játékát, csak magának csinálná, de ha fel is tenné, neked nem kötelező letölteni, nyugodtan megvásárolhatod a bolti szoftvereket.

Egyébként ár a Game Maker matt is rengeteg amatőr játék van a neten.

Köszönöm az eddigi válaszokat, de továbbra is várom az újabbakat.

2012. júl. 1. 19:12
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat előző hozzászólásomban az utolsó előtti sorban kihagytam néhány betűt. Ezt akartam írni:

Egyébként már a Game Maker miatt is rengeteg amatőr játék van a neten.

Az első sort meg nem nagy betűvel kezdtem, ezért is bocsánatot kérek. :)

2012. júl. 1. 19:14
 7/13 Argloss ***** válasza:

Mármint arra akartam célozni, hogy ilyet nem lenne érdemes ingyen megcsinálni, mert a korlátozottsága miatt nem, hogy köszönetet kapnál, hanem zaklatnának miatta, hogy nem elég jó. Viszont minél több lehetőséget zsúfolsz bele, annál többen lennének akik már nem tudnák átlátni a programot és megint csak elégedetlenkednének.

Minden esetre számodra jó lenne gyakorlásnak, szóval ha kedvet érzel hozzá akkor biztosan lesznek majd olyanok is akik örömmel fogják használni. :)

2012. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem mondom, hogy profikra kéne hagyni a játékkészítést, de szerintem ha valaki belefog a dologba, alapvető, hogy megtanulja az alapokat, rászán egy-két órát.

No már most, ha ezt a pár órát is elhagyjuk, akkor miben különböznek a programok? Hiszen mindet csak "összekattintgatták", sablonra készültek.

Másik dolog, hogy attól félek, hogy a "kevéssé eszesek" (idióták) csak azért is fel fogják tölteni a játékukat a netre és minket fognak bombázni a kérdéseikkel, melyeket kb. 1 perc kiGuglizni. Másik érdeklődési körük lesz még a "Mijen a játtékom jáccál vele nagón jo!!!!" kérdés, amire persze azt fogjuk mondani, hogy gané (sz*r), válaszul pedig jön tőlük a lepontozás/megsértődés/anyázás.

Ezt a példát pedig nem titkoltan a sok "Milyen a blogom" kérdés ihlette.

Bruti óta azt is tudjuk, hogy az a legrosszabb a hülyékben, hogy nem adják fel. Ha egyszer elkezdődik ez a folyamat, modi legyen a talpán, aki törölgeti a sok olvashatatlan kérdést. Na, sikerült a példámat a GYK keretein belülre hozni, szóval így remélem, hogy érthetőbb az álláspontom.

A GM miatti amatőrök azért -amennyiben egyáltalán működő programot akarnak- legalább egy tutorialt elolvasnak. Innentől jön az első bekezdésem.

G.

2012. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de továbbra is várok újabbakra.

Utolsó mostmár értelek. Azt mondod, hogy ha túlságosan könnyű lesz játékot csinálni elszántság nélküli emberek is készítenek majd. De azt nem mondtam, hogy a program használatával néhány kattintással kész a játék, csak azt, hogy nem lesz szükség programozói és angol tudásra. Attól még különböző dolgok beállításával, részletek megadásával, sok türelemmel igényes játék is készíthető.

2012. júl. 2. 07:55
 10/13 A kérdező kommentje:

Argloss!

Természetesen nem gondolom, hogy mindenki elégedett lesz a programmal, hiszen ez lehetetlen.

De azt nem értem, amit arról mondtál, hogy ha túl egyszerű a program, akkor az lesz a baj, ha meg összetettebb, akkor az. Attól még, hogy minden részlet meagadására van lehetőség, attól még ezeket nem muszáj megadni. Ha valaki nem kíván túl sokat foglalkozni a játékának elkészítésével, akkor egyszerűbb játékot használ. Nem kötelező kipróbálni minden menüpontot, bár akkor nem is lesz túl igényes a játék. Mindennek lenne alapértelmezettje, amit át lehet állítani.

Remélem nem értettelek félre. Köszönöm válaszod!

2012. júl. 2. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!