Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok ajánlani 3D-s tervező...

Tudtok ajánlani 3D-s tervező progit?

Figyelt kérdés

Photoshopot használom sokszor, de most térbeli rajzot szeretnék csinálni, és ott nem igazán tudom megrajzolni a mélységet. Fontos volna, hogy méreteket lehessen bevinni, ne csak ilyen gagyi "húzogasd a vonalakat térben program legyen"


Legjobb volna, hogy ha valahogy egyszerűen lehetne téglatest, henger stb formákat méretezve megfelelően elhelyezni.

Köszi előre is!



2012. júl. 5. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

látványtervezés:

-ingyenes: Bledner

-fizetős: 3DSMax, Maya

gépészeti tervezés:

-ingyenes: nem nagyon van...

-fizetős: CAD programok, Solidworks

2012. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
izé... Blender akart az lenni...
2012. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Autocad-be nem nagyon tudtam, mert mire térbeli lett megőszülök, hogy minden egyes vonalat meg kell húznom, nem lehet úgy, hogy téglatest, meg rögtön neki egy mélység...


Nem baj ha fizetős, gondolom valahol be lehet szerezni... Köszi.

2012. júl. 5. 13:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a blender is jónak tűnik képek alapján. Kezdőnek melyiket ajánlod? Inkább látványprogi kéne. Melyiknek vessem magam neki?
2012. júl. 5. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a látványtervező programoknál, a méretezés elég gyatrán van megoldva. Körülményes, pontatlan stb.. Körülbelül be lehet lőni persze a méreteket, de milliméter pontosan már szenvedés dolgozni. Lehetne példákat hozni, de ha nem muszáj, inkább most nem írok.


Kompromisszumos megoldásként, tudnám ajánlani a Autodesk Inventort, ez már inkább a 3d-re építkezik, szemben az AutoCAD-del. Az a hátránya, hogy nincs hozzá normális renderelő, ezt végül is külső renderelővel ki lehet küszöbölni, de nem az igazi.


Egyéb esetben pedig: 3dsmax, Maya, Blender ezek a legnépszerűbbek, kb. ugyan azt tudják, felkészültségben is nagyjából ugyan azt a szintet igénylik.

2012. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ;)
2012. júl. 5. 15:24
 7/10 anonim ***** válasza:
AutoCAD-ban nem lehet téglát? A csudát nem! Csak nem értesz hozzá! Pl. a box parancssal.
2012. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Laciii köszi! Közben megtaláltam a többi parancsot is, akkor inkább maradok az autocad-nél, 2D-ben már használtam többször, 3D-t meg majd megismerem. Köszi mindenkinek mégegyszer, kaptatok zöldkezet :)
2012. júl. 5. 20:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, viszont hiába straffozom, ha forgatom árnyékolást nem ad neki, azt nem is lehet ugye? Tehát testet nem tudok rajzolni, csak az éleit tudom megjeleníteni ugye?
2012. júl. 5. 20:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Megtaláltam mindent! :) Köszi mégegyszer mindenkinek!
2012. júl. 5. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!