Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet letörölni a korábbi...

Hogy lehet letörölni a korábbi Windows XP-t?

Figyelt kérdés
Nem bootolással telepítettem a Windows XP-met, ezért, amikor bekapcsol a gép és ahelyett, hogy betöltene a Windows, előtte látszik a korábbi rendszer. Nos én leformáztam azt a lemezt, amin a régebbi Windows volt, de annak ellenére is ott van a bekapcsolásnál. Egyszer rá is mentem, és elindította, pedig leformáztam előtte a helyi lemezt, ahol volt! Mit csináljak, hogy eltűnjön. Van más megoldás is, mint a bootolós telepítés?

2012. júl. 11. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Van megoldás, de komoly hozzáértés és a váratlan dolgokra való rugalmas reagálás kell hozzá.


A lényege, hogy az XP partícióról átmásolod a Win7 boot fájljait a Win7 partíciójára, majd külső eszközzel (GParted Live CD) kitörlöd az XP partíciót, és a helyére húzod a Win7-eset átméretezéssel. Utána beállítod boot partíciónak. Ezután elindítod a gépet a Win7 DVD-ről, és helyreállító parancssorból újraírod az MBR-t és a boot szektort, majd újra felépíted a BCD-t. Ha ez kínai volt, akkor talán jobban jársz egy hagyományos, lemezről bootolós újratelepítéssel.


Ha viszont kísérletezni akarsz, akkor mindig lehetőség van az aktuális körülményeket reprodukálni virtuális gépben, és azzal játszadozni, és csak akkor vinni át élesbe, ha megtaláltad a dolgok pontos menetét.

2012. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazad van ez tényleg kínai! :D Megpróbálom bootolásos telepítéssel! :DDD
2012. júl. 11. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindig bootolással kell telepíteni !
2012. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg így:


Vezérlőpult keresés mezőbe beírod msconfig és nyomsz egy entert. rendszerindítás fül és ott törlöd azt a bejegyzést, amelyik a régi XP-hez való. Utána nem ajánlja fel. XP esetén is valahol itt van, mert én WIN7-en néztem meg...

2012. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!