Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy pendrive-ra lehet olyan...

Egy pendrive-ra lehet olyan Linux-ot tenni, ami egy hordozható oprendszer? Tehát nem telepítő.

Figyelt kérdés

Nem tudom talán ezt hívják live Linuxnak?

Ha igen, akkor a pendrive-on lehet egy Home amit adattárolásra is lehet használni?

Esetleg még azt is meg lehet oldani valahogy hogy egy részét (partició) a Windows is lássa?



2012. júl. 13. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Linux Live CD :) De amúgy Ubuntunak is van hordozható verziója.
2012. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Doctor0710 ***** válasza:
Szerintem bőven megoldható. Egy kicsit nagyobb pendrive (~8GB) felparticionálva szokásos Linux részekre, meg egy logikai NTFS rész, amit a Windows is lát. Vannak ilyen progrmok, amik a Boot recordot is megoldják szépen. Aztán meg már csak egy olyan gép kell, ami USB-ről is fel tud bootolni.
2012. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 legendavagyok01 ***** válasza:

Lehet linuxot futtatni pendriveról úgy, hogy a beállítások is megmaradjanak, illetve alkalmazásokat is lehet telepíteni, ellenben a live cd-kkel. Pl. az Universal USB Installer jó progi erre.

[link]

2012. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint a live CD nem az, amit akarok. Mi a másiknak a neve? Vagy nincs neve?


Suse Linux-al meg lehet csinálni?

2012. júl. 13. 20:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Megoldható, igen. Ha szerencséd van, akkor készen is találhatsz.
2012. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És az hogy van, ha 64-biteset rakok akkor azt csak 64-bites gépre dugva tudom használni? De a mellette lévő adattárolót attól még tudom használni, nem? Érdemes 64-biteset, vagy az nem olyan fontos, inkább 32-biteset, hogy több helyen biztos legyek abban, hogy működik.
2012. júl. 14. 10:03
 7/13 A kérdező kommentje:
hordozható linux a neve?
2012. júl. 14. 10:08
 8/13 anonim ***** válasza:

"És az hogy van, ha 64-biteset rakok akkor azt csak 64-bites gépre dugva tudom használni?"

Úgy, hogy lefele nem kompatibilis. CD-olvasóval rendelkező gépbe sem tudsz DVD-t rakni.


Ha van 64-bites procid, használd nyugodtan, de ha nincs, úgy sem fog működni a kernel.


"hordozható linux a neve?"

Írták már: Linux Live CD, de portable tartalomként is keresheted.

2012. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én úgy olvasom, hogy azt írták a Live CD az nem az, amit én keresek.
2012. júl. 14. 12:30
 10/13 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, amit javasoltatok, de azt írta ki, hogy syslinux Error 1, wont be bootable.

Suse Linux 12.1 64-bit GNOME-ot próbáltam 16GB pendrivra

2012. júl. 14. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!