Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan DVD író programot...

Tudtok olyan DVD író programot mondani amivel ki lehet írni filmeket DVD-re amelyeket lejátszik a DVD lejátszóm? (bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés

A lényeg hogy ismerek jópár dvd író programot (mint pl: nero) de nem tudom kezelni. Azt szeretném megtudni hogy (bármilyen) DVD író programmal hogyan lehet DVD-t írni hogy elvigye a DVD lejátszóm.


Nos előszőr tegyük fel hogy van egy [.avi] videó fájlom.

Azt olvastam hogyha azt akarom hogy a DVD lejátszó azt lejátsza át kell alakítanom [.iso] formátumba vagypedig a program "szétdarabolja" a videót és egy mappába (bizonyos video_ts) bele kell tenni a részeit...


Ha valamit hülyén írtam le légyszíves javítsátok mert csak most lendültem bele a DVD írásba.


És kérlek írjátok le lépésekben az egészet:

1. mi a program neve?

2. milyen fájlformátumúnak kell lennie a videónak, hogyan érhetem azt el?

3. mit csinálsz a dvd írás előtt, miket kell beállítanod?

4. egyéb dolgok amikre oda kell figyelnem?



2012. júl. 14. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Az avi fájlt egyszerűen adat lemezként írd ki a dvd lemezre, és annyit írhatsz a lemezre amennyi ráfér. Írás előtt pipáld be, hogy a lemez lezárása, különben a dvd lejátszód nem fogja lejátszani, hanem hibát ír ki. És nem kell konvertálni ha az avi fájl megfelel az asztali lejátszódnak.

Hogy mikor felel meg?

Akkor ha olyan kodekkel tömörítették amilyet az asztali lejátszód támogat. A letöltött avi fájlok tömörítését a Gspot programmal tudod menézni.


Ha a letöltött film video_ts és audio_ts mappából áll akkor Video Dvd-ként írd ki, és a megjelenő ablakba csak a video_ts mappa tartalmát tallózd be (ne a video_ts mappát csak a tartalmát).


Írás előtt Nero-ban a bal felsö részen a DVD legyen kiválasztva a lenyíló menüből ne a CD.

2012. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szóval..., meg kéne nézned, a dvd lejátszód támogatja-e az avi (divx, xvid) filmeket. Divx képes-e...? (Leírás, vagy gép elején embléma.)

Ha igen, akkor simán adatként kell írni.


Ha nem..., akkor jön ez a video_ts ügy, de előbb állapítsd meg légyolybátyám, hogy divxes-é az gép...!

2012. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

AD-1160 Apex -ünk van

de nem tudom mit támogat, viszont eléggé primitív

2012. júl. 14. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem helyetted. Ez nem támogatja a DivX-et csak a DVD-t, így a video_ts verzió szerint kell eljárni. Nem kel ISO-vá alakítani, csak az AVI-t DVD videó formátumban kell kiírni, ezt meg csak ki kell választani a NERO-ban
2012. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van. :)

Át kell konvertálni dvd-videoba az avi filmjeid, az így kapott video_ts mappát kell DVD-VIDEOKÉNT!!! kiírni.

Konvertáláshoz

>>> [link] ez feliratot nem kezel

>>> [link] ez viszi a feliratot is, csak kicsit lassúcska. Akár két avit is egybegyúrhatsz a másodikkal, úgyis jelzi a program, ha lehet ill. nem lehet...

2012. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válazokat.


... akkor kiprobálom nero-val...

elég letölteni a trial verziót is? mert addig nem veszem meg a programot míg nemtudom hogy működik-e...

2012. júl. 15. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, elég...
2012. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!