Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Slax Linuxot szeretnék vagy...

Slax Linuxot szeretnék vagy SD kártyára vagy egy 16 GB Kingston pendrive-ra rakni. Hiába csináltam mindent a leírás szerint, egyik se működik. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogyan csináltad (milyen leírás szerint), de nekem ez a módszer menni szokott kb. mindegyik disztrónál:


[link]


Ezt letöltöd, elindítod. Vagy a programból letöltöd (kiválasztod a listából) a szükséges iso-fájlt, vagy külön letöltöd és behívod, aztán kiválasztod, hogy hová szeretnéd a kicsomagolást és a program elvégez mindent, bootolható lesz az adott eszköz és restart után be kell, hogy bootoljon a gép usbről mondjuk.

2012. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

természetesen én is ezzel próbálkoztam, pendrivra. sd kártyára és egy tucat linuxal, de egyik se indult el rendesen.

A laptopom modern HP ProBook, de lehet hogy valami windowsos HP security miatt nem működik rendesen? Akkor se működik, ha már elindul a Linux, valahol meg szokott állni mindig, ill. végtelen sokáig várakozik

2012. júl. 18. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Unetbootinnal próbáltad?

[link]

2012. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a windowsos gépen mindenképp rendszergazda profillal legyél benn és amíg megcsinálod a kicsomagolást a kártyára, kapcsold ki a vírusirtót! (nekem ezek szokták azt csinálni, hogy elakad vagy boot errorral nem is indul a linux pendriveról)
2012. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!