Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Azt hittem a C++ function...

Azt hittem a C++ function pointer erre való, de az alapoknak utánanézve, nem tudom, hogy alkalmas-e erre?

Figyelt kérdés
Én nem azt szeretném, hogy futás időben eldőljön, hoyg ez vagy az az a függvény hívódjon meg, hanem hogy a felhasználó valóban eldönthesse, hogy mi hívódon meg. Azaz nem mondjuk sin vagy cos, hanem 'akarmi', ami esetleg még nincs is megírva. Csak a nevét tudjuk, illetve adjuk meg futásidőben. Ez megoldható?
2012. júl. 16. 14:32
 1/2 zsomkovacs ***** válasza:
Ha ilyesmit akarsz, egy scriptnyelvvel jobban jársz. C++-ban nem tudsz meghívni futásidőben megírt kódot anélkül, hogy lefordítanád. A programhoz kell írni egy fordítót/értelmezőt, és akkor tudsz futtatni felhasználó által megadott kódot. De ez jelentősen bonyolultabb, mint egy pointer...
2012. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Meg van írva és lefordítom, csak azt szeretném, hogy név alapján lehessen meghívni, ami mondjuk egy string-ben adott, és nem a kódban.
2012. júl. 16. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!