Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a funkciója az alapértelmez...

Mi a funkciója az alapértelmezett böngészőnek?

Figyelt kérdés

A firefox kiírta, hogy jelenleg nem alapértelmezett, akarom-e, hogy az legyen. Véletlen leokéztam. Mi lesz ennek a következménye?

Úgy tudom csak firefox van a gépemen! És csak ezt használom. Nem is értem miért kérdezett ilyenre rá.


Írjátok le légyszi!


2012. júl. 18. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Internet Explorer csak van? Nem baj, ha bejelölted, ha linket nyitsz meg, akkor automatikusan az alapértlemezett nyilik meg.
2012. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában mindegyik böngésző megkérdezi, hogy legyen-e alapértelmezett. Ez annyit tesz, hogy ha a böngészőn kívül, pl. MSN ablakból megnyitsz egy linket, akkor azt azzal a böngészővel fogja megnyitni, és nem azzal, amit előtte használtál, pl. az Internet Explorerrel.
2012. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a Windowst minden nélkül magad telepítetted fel változatlanul, akkor fent kell hogy legyen az Internet Explorer is, ami eddíg alapértelmezett volt.


Az "alapértelmezés" azt jelenti, ha ezentúl rákattintasz egy linkre, megnyitsz egy HTML linket a számítógépeden, vagy bármelyik program egy weboldalt akar megnyitni, akkor azt a Firefoxon keresztül fogja megtenni. Ha például adott egy játék, aminek a főmenüjében van egy gomb, "A készítők weboldala" ha rákattintasz arra a gombra, akkor a készítők weboldala a Firefoxon keresztül fog megnyílni.


Bármikor beállíthatod hogy melyik böngésző legyen az alapértelmezett, és ha pl. meggondolod magad és felrakod a Firefox egy másik verzióját vagy a Chrome-ot, azt is beállíthatod alapértelmezettnek, és attól fogva azt fogja használni a számítógép.

2012. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

lány vagy?


nem bántásbol mondom

2012. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: na neeeee... én is az vagyok.
2012. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert akkor úgy magyarázom el :)
2012. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy magyarázd! :)

Holnap elolvasom, az eddigieket is, ma már nem látok.

2012. júl. 18. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:

az alapértelmezett böngésző azt jelenti hogy ha megnyitsz egy linket akkor de nem minden esetbe az alapértelmezett böngésződ fogja megnyitni a linkre mutató oldalt

vagy ha telepítesz egy programot akkor van hogy telepítés után elkalauzol a program weboldalára

független attól hogy te melyik böngészőt használod


tehát ha te a operát szereted és használod de a IE az alapértelmezett akkor azt fogja megnyitni :)

2012. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!