Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel a számítógép bináris...

Mivel a számítógép bináris rendszerben dolgozik minden képen minden pixelnek számokban kell tárolódnia. Hogyan tekinthetem meg egyes képek számsorát?

Figyelt kérdés
?

2012. júl. 18. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
google
2012. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy mert a JPEG és a PNG kib­aszottul nem így működik.
2012. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sehogy mert a JPEG és a PNG kib­aszottul nem így működik."


Azok is számokként (illetve bináris jelekként) tárolódnak.


Total Commander, F3, 3 (Hexa megjelenítés) -> így meg tudod nézni a "számokat".

2012. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden hexadecimális kódként tárolódik, de ott sem a pixeleket egyenként írja le. Ha megnyitnád hex-ben akkor sem azt látnád hogy pixelenként levan írva hogy mi milyen színű.
2012. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a total commanderes megoldás tökéletes, köszi. az összes többinek meg ment a piros kéz, egyszerűen szánalmas hogy 10kérdésből 5 ra az a válasz hogy google, a maradék pedig nyers kötekedés. (néztem googleban is)
2012. júl. 19. 01:27
 6/9 A kérdező kommentje:
amúgy nem kell feltétlen bináris legyen, csak azt hittem az a legegyszerűbb jó az ascii is. és ha megvan ez egy szövegfájlban akkor hogyan lehet visszakonvertálni képpé?
2012. júl. 19. 01:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező azért szoktunk GOOGLE t írni

mert ha hiszed ha nem kb 5 perc keresgélés után megkapod a választ

2012. júl. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
valszeg azért nem hiszem el mert már kerestem jóval több ideig mint 5 percig magyarul angolul és nem jutottam semmire.
2012. júl. 19. 11:27
 9/9 A kérdező kommentje:
és ha nézem az 53%-ot ami van neked arra jutok hogy 2-ből csak 1-szer mondasz igazat D:
2012. júl. 19. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!