Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szereztem egy gigabyt ga...

Szereztem egy gigabyt ga 8i848p-g alaplapot és nem tudom telepiteni az xp-t mert biost kell frissiteni hogyan frissitsem ha nincs oprendszerem?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 11:41
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem nagyon értem a dolgot, de biost két módon lehet frissiteni (ami elvileg 1 mód, csak két eszköz) floppyról vagy CD-ről.


Letöltöd a bios frissitést -> disk image - floppy, vagy ISO image -> CD


Kiirod floppyra, vagy CD-re és bebootols vele.

(Azért nem értem a dolgot, mert ha tudsz CD-ről bootolni akkor már tudod telepiteni az XP-t is)


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen el is kezdi az xp telepitését el megy egy darabik azt kidob egy kék ablakot olyat mint a kékhalál és ott irja hogy a biosom nem felel meg valameik elő irásnak és hogy frissítsem.
2012. júl. 21. 12:14
 3/4 A kérdező kommentje:
akkor ugy kérdem hogyan frissitsek biost egy bibabyt ga-8i848p-g alaplapon windows alol?
2012. júl. 23. 13:54
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt csak akkor tudod megtenni, ha van ehhez a tipusú alaplaphoz (bioshoz) olyan bios frissités ami fut windows alatt.


Megkeresed ezt a windows alatt futó bios frisitést elinditod és megvárod amig befejezi.


Egyébként általában ott van a letöltés mellet, hogy mihez tartozik : Floppy, CD, vagy Windows.


Pl. itt van egy bios frissités az alaplaphoz :

[link]


Ezt, ha letöltöd kibontod akkor rögtön látszik belőle, hogy ezt egy boot foppyra vagy egy bott cd-re kell kiirni és onnan bebootoltatni a gépet, automatikusan elvégzi a bios frissitést.

File lista fenti fájlban :

- 8i848pg.f5,

- autoexec.bat, tartalma : flash891 8i848pg.f5,

- FLASH891.EXE


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!