Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1GB RAM-os laptopra melyik a...

1GB RAM-os laptopra melyik a legjobb Ubuntu? 12. 04-es verziónál van újabb? Melyik Linuxokat érdemes kipróbálni? Ezek ingyenesek? Csak komolyak írjanak

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Tökéletes. Az Ubuntu is jó választás Linuxból. Ezek mind ingyenesek. Igyekezz Ubuntuból a minél frissebb változatot használni.
2012. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ubuntuból a Q betű ősszel fog kijönni, ez lesz a 12.10-es. Addig a 12.04 a legújabb.

A legtöbb Linux ingyenes.

Kipróbálásra ajánlom:

Ubuntu és társai

Linux Mint

OpenSUSE

Debian

Mandriva

Fedora

és még amit kitalálsz magadnak.

Kivéve a Gentoo, vagy az Arch Linux, mert ezek nem valók kezdőknek. A Linpust sem ajánlom, mert nagyon lassú rá telepíteni bármit is.

2012. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én szerintem az ubuntut vagy bármely linuxot, mindig a legegyszerűbbel kell kezdeni.

Fent leírták már a jobbakat!

Személy szerint a LINUX MINT 9 XFCE-t ajánlom.Igaz ez régebbi, de még egy évig támogatott. Aztán a LTS verzióból jön a MINT 13, de ez még az XFCE-vel elég beteges volt pár hete, amikor próbáltam.

Érdemes átfutni:

[link]


vagy


[link]


Itt pár perc alatt érthetően leírják.

Aztán, ha nem tetszik átmehetsz másik rendszerre is adatvesztés nélkül, ha így particionálsz:


[link]


Én saját magamtól kezdtem el ilyent fabrikálni és mostanra már megszerettem, csak hát ez nem a win, itt szinte soha sincs mit tenni!

2012. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!