Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki el tudná magyarázni,...

Bratilla kérdése:

Valaki el tudná magyarázni, hogyan tudok DVD-t írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most először szeretnék DVD-t írni, de sajnos nem értek hozzá és teljesen egyedül kell megcsinálnom. Egy 60 részes sorozatról lenne szó, a mérete összesen 37,7 GB. Erre a Blu-ray 50 GB-os lemezt választottam. A sorozat része .avi formátumúak. Letöltöttem a BurnAware Free programot, de nem teljesen értem még így sem a dolgom. Hallottam olyat is, hog .avi fájlokat át kell konvertálni, mert amúgy feldarabolódnak. Ezt hogy tudnám megcsinálni? Szükség van rá egyáltalán?

A segítséget előre is nagyon köszööm!!


2012. júl. 27. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Blu-ray íród van? Mert anélkül nem fog menni.


Kiválasztod a Blu-ray Disk-et, azon belül pedig a "create data BD"-t. betöltöd az avi fájlokat, és felírod.


[link]

2012. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogy legyen Blu-ray írom, akkor azt valahogy külön is le kell töltenem?

Ezt használnám: [link]

Itt bal oldalt levő Blu-ray ikonra kell akkor kattintanom?

Amúgy köszi szépen, hogy válaszoltál, bocsi, hogy ilyen elveszett vagyok ez ügyben. :D

2012. júl. 27. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, bal oldalon alul a Blu-Ray Disk-re, utána pedig a jobb oldali ablakban a "Create Data BD"-re


Blu-ray írónál magára az eszközre gondoltam, ami a gépedbe be van szerelve. Ha blu-ray íród van a gépedben akkor minden ok, viszont ha csak DVD íród van azzal nem fogsz tudni Blu-ray lemezt írni.

2012. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, értem. És azt hogy tudom kideríteni, hogy ez az eszköz be van-e szerelve?
2012. júl. 27. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:

A számítógép számláján szerepelnie kell, hogy milyen eszközöket építettek bele, szerencsés esetben a számítógép elején a meghajtóra is rá van írva hogy DVD, vagy blu-ray.


ha mindez nincs, akkor a vezérlőpult/rendszer/eszközkezelő -nél tudod megnézni a típusát.

2012. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ilyet találtam, talán ez az: DVD-Super Multi DL drive.

Blu-ray feliratot sehol nem találok. :( Akkor így hogyan tudnám ezt a hosszú sorozatot kiírni DVD-re? Mert csak erre fért volna rá az egész.

2012. júl. 27. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Az bizony DVD-író, kb 10 DVD-re fér fel az anyag.

4,35 GB adatot tudsz egy DVD-re felírni, annyit írsz egy lemezre, amennyi ráfér. Pl első lemez 1-12 rész, második lemez 13-24 rész, stb....

2012. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Illetve van még két lehetőség.

Az egyik a dupla rétegű lemez, erre kb 8 GB adataot tudsz felírni, viszont ár/érték aránya nagyon rossz, akkor már inkább az sima DVD lemez.


Másik lehetőség, hogy veszel egy nagy kapacitású külső winchester-t, és azon tárolod a filmjeidet.

2012. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, akkor valószínűleg a DVD-s megoldás lesz. :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :)

2012. júl. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!