Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy 500 GB merevlemezt érdemes...

Egy 500 GB merevlemezt érdemes kettőnél több részre particionálni? Windows7 rendszerhez, hogyan érdemes particionálni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes, mivel akkor az adatokat elég jól el lehet különíteni a rendszertől, ami megkönnyíti az opreációs rendszer újra telepítését.


Egy fontos dolog van, amit sokan elrontanak, hogy a Windowsnak legyen elég hely.

Ugyanis a használat során az ideiglenes fájlok a rendszer partíciót szemetelik, így legalább 40 GB-ot érdemes minimum csinálni.

Mondjuk egy 500-as lemezen én 100 GB-ot tennék a Windowsnak, inkább több legyen, mint kevés.

2012. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A többi 400 GB részt felosztanád?
2012. aug. 1. 23:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed.

Ha szeretnék privát adatokat tárolni, akkor érdemes még egy megfelelő méretű részt levágni, aztán arra ráaengedni egy titkosító programot, mondjuk TrueCrypt-et.


Vagy esetleg még egy kis részt lehet csinálni linux kipróbálás/használat céljából.


Ez innentől kezdve már teljesen lényegtelen, neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél.

(Láttam olyat is, hogy valaki direkt üresen hagyott részeket, mert később, ha kell, akkor azokat könnyebb és bizontásogass hozzácsapni egy létező parítióhoz, vagy új partíciót létrehozni rajtuk, mint a meglévőkből lefaragni helyet.)

2012. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is a 100+400-as megosztásra szavazok. A 400-at nem érdemes tovább osztani, mert a végén magadtól keríted el a szabad területet, és oda jutsz, hogy kéne neked 20 giga szabad hely, de az 5 partícióra van osztva 4 gigás darabokban.
2012. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 3 részre osztottam.

1:200 GB a rendszernek

2:200 GB Filmek,zenék, adatok

3:100 GB titkosított adatoknak, és az a partíció le van védve.

2012. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na mindt mondtam kinek mi kell, ez az utolsó nekem is szimpatikus.


Nekem mondjuk legutóbb ilyesmi felosztásom volt:

300 GB - rendszer + egyéb (lusta vagyok erre telepíteni)

100 GB - linux (munka és egyéb dolgokra, bár ennél jóval kevesebb is elég lenne akár)

100 GB - titkosított

2012. aug. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindig két részre osztottam, alap esetben ennyi bőven elég. Win XP-nek anno 15GB-t hagytam, Vista és 7 rendszernek 50GB-t szoktam hagyni és kész. Számomra jobban felesleges felosztani.

Igaz most már más a helyzet, mert a rendszernek van egy 60GB-s SSD és ezen felül van még 2 vinyó...a gyorsabbikon (WD Black) vannak a játék telepítések, ideiglenes cuccok, letöltések stb, míg a harmadik egy nagy méretű, lassabb meghajtó (WD Green) a fontos adatoknak. :)

2012. aug. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Túl sok részre nem jó osztani.

Én 2 Részre szoktam.

Egy rész a rendszernek és egy nagyobb rész a tárolásra.

Ha túl sok részre szeded akkor előbb utóbb sok partición lesz helyed, de esetleg egyiken sem elég.

2012. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!