Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OSX APPLE ADOBE TORRENT ->...

OSX APPLE ADOBE TORRENT -> Kiderülhet hogy feltört programokat használok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem rég átváltottam Windows-ról OSX-re, azonban egy két dologgal nem vagyok tisztában, ezért olyan hozzáértőkhöz szeretnék fordulni, akik tisztábban látják a következő dolgokat:

Iskolai követelményként OSX-re váltottam, azonban a kért programokat (Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign, stb...) nem bírom anyagilag, ezért kénytelen leszek lekalózkodni valahonnan. Az érdekelne, hogy amennyiben leszedem Torrent-ről az előbb említett programokat és feltöröm őket, az OSX nem fog lebuktatni? Vigyáznom kell valamifére frissítésre ami esetleg leblokkolhat valamit a hamisítvány miatt? Az Adobe és az Apple is elég kötekedős cég, kell valamitől tartanom? Nem fogja jelezni valahol az interneten keresztül, hogy feltört programokat használok? Olyan országokban, ahol már teljesen illegális a Torrentről való kalózkodás van valami speciális ellenőrzés amibe bekerülhet a felhasználó?



2012. aug. 2. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenre vigyáznod kell. Az Apple-re főleg. Nem kell írni, hogy "kénytelen leszek lekalózkodni", nyilván az OSX-et is lekalózkodtad, mert hivatalosan csak Mac-re jelent meg, Mac mellé jár, Mac-re megy fel, és az iTunes-on is csak Mac-en jelenik meg. Az Adobe a kisebb baj, de OSX-en nehezebb crackelni. Én sem használok tört termékeket a MacBook-on, mert az Apple folyamatos kapcsolatban van a nagyobb cégekkel akik termékeket készítenek OSX-re, ezért is adják olcsóbban a dolgokat, mint Windows-ra.


Milyen iskolába jársz? Nagyon elit lehet, ha iskolai követelmény az OSX, de hülyeség csak azért váltani, mert pár Adobe termék jobban működik vele.


Elárulok neked egy titkot: Hiába van Intel alapú géped, akkor is maximum 70%-on fog üzemelni az OSX, sokszor fog hard-rebootolni, és nem is fog minden funkció működni. AMD gépről meg nem is beszélek, ott csoda ha bebootol. Kivéve persze a Hackintosh-t, de ott is kb fele annyira működik mint az Inteles gépen.


Ráadásul az OSX-es frissítésekről csak utólag kapsz információt, ha már frissítve lett.

2012. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem kalózkodtam le az OSX-et, nekem is MacBook-om van, és egyes programokat meg is veszek ha kell, de egy Illustrator vagy egy InDesign már kevésbé megfizethető...


Nem csak az Adobe programok miatt kell az OSX-et használnom, csak a kérdésem volt ezzel kapcsolatos.


Ahogy eddig észrevettem frissítés előtt ugyan úgy mint a Windows-nál rákérdezett, hogy akarom-e őket telepíteni.

Vagy ezt a hackelt gépekre értetted?


Sokakat olvastam, főleg külföldi felhasználókat, hogy feltört programokat használnak Mac-en, de gondoltam megkérdezem, hogy akkor ez most, hogy is van, mert túl egyszerű lenne ha csak úgy megúsznák.

Vagy szerinted ők blokkolnak valamit ami nem küld ki információkat a program állapotáról?

2012. aug. 3. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy blokkolják a hostokat, hogy ne férjen hozzá a program a frissítő weboldalhoz. Én nem töltök le illegálisan, legalábbis nem Mac-re, mert az azért veszélyesen optimalizált.
2012. aug. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszod!
2012. aug. 3. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen hülyeségeket írnak itt egyesek.

Simán használhatsz tört programokat ne foglalkozz ilyenekkel. Legfeljebb nem tudod frissíteni, de egyébként nagy ívben tesznek rá. Legfeljebb akkor lehet belőle gondod, hogy ha van valamilyen céged, vállalkozásod és ebből élsz. Akkor kellenek a legális cuccok.

De egyébként a kutya sem törődik ezzel. Én is használok ilyeneket, ahogy a legújabb OSXíet is és minden frissítés működik. Igaz nekem macem van.

2012. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszod!
2012. aug. 31. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod ez kb úgy működik, mint a bűnözőknél. Ott is a nagyhalat akarják elkapni. Ha mindenkit lecsuknának aki illegális programot használ, akkor az ország kb 3/4-e sitten ülne. :)
2012. aug. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És igazán nincs mit.
2012. aug. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!