Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen "alap" programokat...

Milyen "alap" programokat kell letöltenem?

Figyelt kérdés

Újra kellet telepítenem a gépem, és hiába csinált a telepítésnél egy "windows.old" mappát, nem tudom onnan visszaállítani a programokat, mert egyik sem .exe fájl.

Ilyenekre gondolok, mint a flash player, daemon tootls, divx+web player, bittorrent, stb. Szóval az ilyen "alap" progik.

Arra is választ szeretnék találni, hogy a netről letöltött .rar féjlt miért nem ismeri fel?

Ahhoz is valamilyen progi kell?

A régebben letöltött .rar fájlt simán felismerte, és ki tudtam csomagolni, de most nem tudom mert egyszerűen nem ismeri fel vagy mi.


2012. aug. 5. 18:50
 1/9 A kérdező kommentje:
ja windows7
2012. aug. 5. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Alapból csak a zip-et ismeri fel. Ez ingyenes és ismeri a rar-t: [link]


Az említett programok egy része ingyenes, letöltöd, a többi is meg lesz, csak keresni kell...

2012. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen de nem jutnak eszembe mik voltam azok a progik.ennyi jutott eszembe. Akkor úgy kérdezem hogy ti a gépeteken milyen ilyen "alap" programok vannak?
2012. aug. 5. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Adobe Reader, 7zip, Firefox/Chrome, VLC player, Comodo Internet Security, Skype, (MSN vagy Live messenger vagy mi a rák már ez...), Open/Libre Office.


Ezek általában azok amiket fel szoktam dobni a frissen telepített gépekre.

Na meg persze a böngészőben nyitok egy flash-es oldalt és onnan feldobom az Adobe flash-ét is.

(Opcionálisan java-t is.)


A 7zip, vagy a WinRAR pedig fel fogja ismerni a rar-okat, ha társítod. Meg fogja tudni nyitni.

2012. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek ízlése válogatja, én ezeket szoktam felrakni a driverek mellé:

-K-Lite Codec Pack (WMP Classiccal)

-Creative MediSource aplayer (ez hardverspecifikus, de valami hanglejátszásra jól jön)

-MaxView

-Opera és addonok hozzá

-7-zip

-Avira

-f.lux

-Notepas++

-HDD Sentinel

-Daemon Tools

-Adobe Reader

-Adobe Flashplayer

-CorelDraw

-MS Office

2012. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok köszi, ennyi talán elég lesz, mondjuk amik voltak nekem programok, azoknak is csak kb. a felét használtam. :D
2012. aug. 5. 19:30
 7/9 A kérdező kommentje:
Ó eszembe jött még egy alap progi, a format factory. Nagyon hasznos program, bármilyen formátumú fájlt át tud konvertálni bármilyen formátumúvá.
2012. aug. 5. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja igen a Notepad++ is egy elég alap cucc és amit még tudok ajánlani az az ImgBurn CD/DVD íráshoz.

Ingyenes és mindent tud amit kell neki.


19:12 voltam.

2012. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!