Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem hivatalos win 7, garanciál...

Nem hivatalos win 7, garanciális javítás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tehát 1 éve vettem egy samsung laptopot Media Markt-ban csupaszon tehát win nélkül. Egy informatikus ismerősem telepített rá mindent ami kell természetesen nem hivatalosakat. Most javítani kellene a laptopom. DVD író problémával.

Gondolom igencsak problémás lenne ha nem eredeti programokkal elküldeném.

Megtehetem hogy teljesen csupasz gépet küldök el javításra? Beleköthetnek hogy hol a program ha nem is volt rajta mikor megvettem? Így ugye nem derülhet ki hogy nem eredeti programok voltak rajta?



2012. aug. 10. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi közük hozzá, hogy milyen programmal használtad a laptopot, de ha annyira zavar, küld be üresen...
2012. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Üresen vidd be nekik, a teszteléshez nekik kell biztosítani az oprendszert ha nem volt előtelepítve.
2012. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem volt előtelepítve, totál csupasz volt, win nélküli.


Szerintem épp egy hivatalos szerviznek van köze hozzá, még akár azt is feltételezném hogy valami bejelentési kötelezettségük is lehet. Persze ha nem hivatalos gariszervízbe vinném, ott kutyát sem érdekelné, de akkor buktam a garanciát....

2012. aug. 10. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg senkinek nincs hozzá köze. A garancia a gépre vonatkozik és nem lehet annak a függvénye, hogy gyári oprendszer van rajta vagy nem. A tört oprendszer sem különbözik semmiben az eredetitől abból a szempontból, hogy egyik sem "káros" a gépre nézve. Ez olyan, mintha elvesztenéd a garanciád az új autódra, mert büntetett előéletű személyeket szállítasz benne. :))
2012. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Nem érdekli őket, a hardverre vonatkozik a garancia.

Ami meg a jelentést illeti, nem szarnak bele azoknak a kezébe, akiékből esznek. De ha annyira aggódsz boot -olj be USB -vel és töröld a rendszert.

2012. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!