Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntun hogy lehet egy java...

Ubuntun hogy lehet egy java progit (minecraft server) betenni autostartba hogy bejelentkezés nélkül induljon?

Figyelt kérdés

A másik bár külön téma de aki az elsőre tudja az talán ebben is segít:

Ha több szerver fut hogy lehet megoldani hogy csak 1 et állítsak le terminállal? (nekem csak úgy sikerült hogy az egész javát kilőttem de akkor leáll az összes)

Illetve ha én elindítom egy terminálból a szervert akkor a terminál automatikusan a szerver konzolja lesz milyen billentyűkombináció mikor visszamegyek a sima linux terminálra de a szerver progi nem áll le



2012. aug. 12. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

parancs után tegyél egy & jelet. Ilyenkor 'visszakapod a promptod'.


a folyamatokra pedig:


ps aux | grep amire_szurni_akarsz


paranccsal tudsz szűrni.


talán PID-ja szerint ki tudod lőni(


kill PID

pl kill 5432


)

2012. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovpet ***** válasza:

Beteszed cronjobként (@reboot), vagy az init.d alá írsz scriptet és beteszed az initdefault rc-d alá.


Futtatni meg futtathatod screenből vagy külön-külön terminálból, úgy talán átláthatóbb. Meg megnézheted a "nohup" parancsot is.

2012. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindent sikerült amit akartam
2012. aug. 16. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!