Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programal nyissam meg...

Milyen programal nyissam meg az SRT file-t?

Figyelt kérdés

#fájl #mive #nyissam
2012. aug. 13. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel szöveges dokumentum, ezért jegyzettömbbel is meg tudod.


Szerkesztésre például Subtitle Workshop.

2012. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerkesztésre: Wordpad, jegyzettömb


lejátszásra: KMPlayer, VLC player

2012. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az .str az feliratot tartalmaz, amit a lejátszó használ. A lényeg hogy a nevüknek egyeznie kell.


Példa:

Leakarom-jatszani-ezt-a-filmet.avi

Leakarom-jatszani-ezt-a-filmet.srt


Most az .avi helyett lehetne .mp4, .mkv stb...

2012. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor ahoz kell a film is hogy lássamafel iratot?
2012. aug. 13. 10:49
 5/10 A kérdező kommentje:
akkoör mondjuk meg van a film angol de szeretném ezt a fel iratot használni akkor hogyan kell meg csinálni hogy lássam a film allat mint egy átlagos fel iratos filmnél
2012. aug. 13. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. Egy szövegszerkesztőben is el tudod olvasni a tartalmát, beidőzített sorok vannak egymás alatt.


De mivel egy videóhoz csinálják, ezért mellé berakva tudod megnézni hogy mihez is készült.

Egy másfél órás filmet szövegben is el tudsz olvasni soronként, de kevésbé érdekes lesz mintha a filmet játszanád le, és hozzá a feliratot betöltve látod a fordítást.

2012. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt a #3 hozzászólásban írták le, nem olvasod a válaszokat?


Egymás mellett legyen egy mappában a két fájl, azonos névvel (a kiterjesztést kivéve). A legtöbb lejátszó automatikusan betölti ezzel a módszerrel. Ha mégsem, akkor behúzod a lejátszóablakba, vagy betallózod a lejátszó menüit használva.

2012. aug. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szoval akkor ezt nekem pl jegyzettömbe kel olvasnom?
2012. aug. 13. 10:55
 9/10 A kérdező kommentje:
5 kommentelő amikor én irtam akkor még nem láttam a te kommented de mostmár értem kösz a segitséget
2012. aug. 13. 10:59
 10/10 anonim ***** válasza:

VLC, Media Player Classic, KmPlayer például magától is betölti a film mellé a feliratot, ha egy mappában vannak azonos névvel.


Másik fontos dolog amiről még nem írtak: időzítés.

A film és a felirat nevében is le van írva a készítő személy/csapat neve vagy a videó minősége.

Például egy 720p filmhez a 720p nevű feliratot kell letölteni, vagy a Dimension kiadóhoz a Dimension feliratot, ezt mindig feltüntetik a névben. Ez azért fontos, mert ha eltérő filmet és feliratot használsz akkor el fognak csúszni és vagy sietni vagy késni fog az egyik a másikhoz képest.


Ha a felirat megvan, akkor olyan filmet kell keresni amihez készült. Vagy ha a film van meg előbb, olyan felirat kell amit hozzá csináltak. Ha nincs ilyen felirat, akkor meg kell nézni hogy milyen felirat érhető el, és ahhoz kell a videót megkeresni.

2012. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!