Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2 Másodpercenként miért megy...

2 Másodpercenként miért megy le az FPS 20-ra és megint vissza 50-re?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy CSS (Counter Strike Source-t) sokat nyomom haverommal, de 3 másodperc után a stabil 50-70 FPS-ről leugrik 20-ra, és felpörög megint 50-70-re és ez folyamatosan. Eléggé zavaró hogy mindig megakad, játszhatatlan. Ez miért lehet?

A játékkal van a gond, vagy a gépemmel? Ill. Vírus nincs a gépen este csináltam teljes vírus irtást az AVAST!-al

"""Nem a vírus irtókról van szó, nem kérem hogy az avast! rossz, ez jobb, nod, stb."""



#szaggatás #5 másodperc után
2012. aug. 13. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Létezik a processzorban olyan hogy megszakítás. Ez azért kell, hogy mindennel tudjon foglalkozni. Mivel egyszerre csak 1 műveletre képes, így mp-enként több 1000x történik feladat megszakítás nem egyenletes időközökre osztva. Ezért van az néha, hogy nem érzékeli az egeret, mert nem kapja meg a processzortól azt az erőforrást és kezelést.


Van vagy több 100-200 olyan feladat, amit a processzornak el kell látnia. Mivel 1 időben csak 1 témával tud foglalkozni, így a többinek várnia kell. Az esetben, ha több feladat időben elhúzódik, akkor arra az 1mp-re kevesebb idő jut más feladatok kiértékelésére, ami magával húzza az adott játék gyorsaságát is.


Ezért laggolnak a játékok is, mivel annyi műveletet kellene végrehajtani, amennyivel a processzor teljesítményben nem rendelkezik.

2012. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


A többmagos processzor nem jelenti azt, hogy több művelettel is tud foglalkozni!!! Mindig csak 1-el.

2012. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megoldás?

Mert leállítani nem tudok sok mindent, Skype, CSS ennyi fut, a többi az már a WINDOWS dolgai.

Esetleg a témát a Egyszerűre rakom, (XP-ről van szó) talán az segít.

2012. aug. 13. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Skype a hálózat használása miatt szívhatja igen. 1x megnéztem mennyi I/O feladata van. Hát egyik legtöbbet ez használt. :) De az informatika azért ennél többről szól.


Ki kell próbálni.

2012. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó, csak a skype amin beszélünk :D

Esetleg TS3 az úgyhalottam kevesebbet eszik.

2012. aug. 13. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!