Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyit foglal a felrakott...

Mennyit foglal a felrakott WIN7 ULTIMATE 64bit?

Figyelt kérdés
Mert újrarakom a gépem és úgy szeretném hogy az 1TB-s winyót kettéválasztani és az egyik csak annyi terület lenne, hogy a win7 elférjen rajta.

2012. aug. 15. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csak annyit választasz le amennyit a Windows telepítéskor foglal, akkor saját magadat szívatod meg. A telepítést követő hónapokban tíz GB-okkal is nőhet a rendszerpartíció mérete a folyamatos használat során.


Mivel van elegendő lemezterületed, ne spórolj neki. Azt szokták ajánlani, hogy kb. 50 GB-ot adj a rendszernek, hogy kényelmesen elférjen.

2012. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor adok neki 100-at had örüljön a kis drága :D de am kb. mennyit foglal? és miért nő meg? ja és akkor ha az 1TB-ból leválasztk 100GB-t a WIN7-nek és akkor a többi 900GB-t telirakom pl:filmekkel. akkor az a sok 900GB-os adat akkor sem fog elveszni ha újra rakom a gépet? szal minden meg marad? vagy lehet úgy újra rakni hogy minden megmaradjon? sok kérdés :D bocsi de örülnék ha válaszolnál.
2012. aug. 16. 00:14
 3/7 bp1985 ***** válasza:

akkor adok neki 100-at had örüljön a kis drága :D de am kb. mennyit foglal? és miért nő meg? ja és akkor ha az 1TB-ból leválasztk 100GB-t a WIN7-nek és akkor a többi 900GB-t telirakom pl:filmekkel. akkor az a sok 900GB-os adat akkor sem fog elveszni ha újra rakom a gépet? szal minden meg marad? vagy lehet úgy újra rakni hogy minden megmaradjon? sok kérdés :D bocsi de örülnék ha válaszolnál.


Az a 100 kb 97 lesz. A maradék pedig nem lesz 900 gb, hanem kevesebb. A filmjeid nem vesznek el, ha nem oda rakod, ahol a windows van.

2012. aug. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem lesz pont száz és hogy nem marad annyi csak azé írtam így hogy világos legyen. Csak most az a baj hogy winyóm nincs ketté osztva így mastha újrarakom akkor elvesznek az adataim.
2012. aug. 16. 00:27
 5/7 bp1985 ***** válasza:
Most igen. Vagy lemented ami kell.
2012. aug. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"akkor adok neki 100-at had örüljön a kis drága"


Tudsz pont 100-az adni, én is úgy szoktam, mert szeretem a kerek számokat. Amikor a partíció méretét kell megadni, beírod neki, hogy 102400MB és pont 100GB lesz...



"de am kb. mennyit foglal? és miért nő meg?"


10GB és 100 GB között, attól függően, hogy mennyire szemeteli majd az idők során tele, mennyit böngészel, töltesz le, videózol és mennyi programot telepítesz az oprendszered mellé...



"és akkor a többi 900GB-t telirakom pl:filmekkel. akkor az a sok 900GB-os adat akkor sem fog elveszni ha újra rakom a gépet?"


Nem fog. Csak az a 100GB-nyi cucc, amin az oprendszer van...

2012. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Csak most az a baj hogy winyóm nincs ketté osztva így mastha újrarakom akkor elvesznek az adataim."


Ezzel ketté tudod osztani most is, csak egy kicsit rizikós:


[link]

2012. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!