Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki tud segíteni particionáláss...

Unit88 kérdése:

Ki tud segíteni particionálással és OP redszerekkel?

Figyelt kérdés
Jelenleg a vinyóm 3 felé van osztva 1 20GB-s amire most raktam fel a Win7-et 1 170 amin az előző windows XP-m és egy csomó felsleges dolog van 1 270 amire szeretnék a késöbbiekben telepíteni. Jelenleg a lemezkezelésnél azt írja hogy a 170-es rész 'elsődleges partíció és rendszer' és az az aktív. Ha a 20 GB-set rakom be aktívnak akkor nem indul be a gép.

2012. aug. 17. 03:47
 1/9 A kérdező kommentje:
A célom az lenne hogy a 170-eset leformázhassam és egyberakhassam a 270-essel és hogy a 20-as 30-as legyen
2012. aug. 17. 03:48
 2/9 slakat ***** válasza:
A windows telepítőben van partíció kezelő. Igaz, ott bájtokban kell megadni a méretet. Na szóval, ha elindítod a telepítődet, akkor az elején mutatja, hogy milyen egységekre van felosztva a merevlemezed. Ott ki tudod jelölni, hogy melyiket akarod törölni, vagy újat létrehozni, az mekkora legyen, stb. Ha vannak menteni való állományok, azokat előtte mentsd le, mert el fognak veszni.
2012. aug. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké meg fogom nézni csak azértvagyok ideges mert mint mondtam ha a 20GB-s vinyót (E) jelölöm aktívnak akkor nem indule be a gép. Bootolás közben megakad annála képernyőnél hogy, 'Loading Operating System'
2012. aug. 17. 09:24
 4/9 slakat ***** válasza:
Mindig a C legyen a rendszer lemez. Tehát, ha az op. rendszernek nálad elég egy 30 GB-os partíció, akkor az legyen a C jelű, mert hagyományosan ez a rendszer lemez. (A=kisflopi, B=nagyflopi,C=HDD-rendszer, a többi szabad kiosztású.)
2012. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a Windows telepítő lemezzel akarsz partíciót átméretezni, akkor minden adatod elveszik a merevlemezről.

Vannak ehhez megfelelő szoftverek, használd valamelyiket.

Pl. Norton Partition Magic, Paragon Partition Manager, EASEUS Partition Manager, PowerQuest Partition Magic.

2012. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, valahogy éreztem hogy nem jó hogy a rendszer az E-n van. Még nem próbáltam meg mert az előző kommentem után gondoltam hogy a C-ről (170 GB-s) a szabad helyet átrakom a D-re (270-es) de úgy sem indult be viszont akkor az asztal előkészítésénél akadt le. Utána elindítottam az XP-t ami kijavított vmi hibát úgyhogy lehet hogy az is volt.
2012. aug. 17. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszomat azzal módosítanám, hogy ha a telepítő lemezzel akarsz partíciókat átméretezni illetve egyesíteni, akkor az érintett partíciókról vesznek el az adatok.
2012. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Annak kiválasztásához, hogy a különböző op.rendszerek közül éppen melyik bootoljon, itt egy segédlet:

[link]

[link]

2012. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat de már megoldottam. Miután elszartam nagyon a bootolást azzal együtt valahogy a win 7 telepítője is tönkrement, ezért le kellett töltenem újra a keresztapám gépén ami sajnos 1/4 szer olyan gyors mint az enyém. De már minden rendben van.
2012. aug. 18. 00:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!