Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben ezt hogy kell kivonni...

Excelben ezt hogy kell kivonni egymásból hogy rendes értéket adjon?

Figyelt kérdés
Szoval így van megadva 3:17 de., 4:34 du. hogy vonom ki a délutánból a délelőttöt, hogy ne 1 óra valahány percet adjon hanem 13at?
2012. aug. 20. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az eredmény cella formázását állítsd át 24 órásra (13:30)
2012. aug. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha van mondjuk 10 adat párosával, és ugye "A-B" és akkor kijön 5 időtartam, és ezt az ötöt összeadni? Mert arra közben én is rájöttem, de ezt összeadni nem igazán tudom. hogy a végén mondjuk kijöjjön, hogy közben 30 óra telt el.
2012. aug. 20. 09:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ha így kivonom őket, kijönnek ugye az értékek, mondjuk 10 óra 5 óra 3 óra 8 óra és ezeket kéne nekem összeadni, de ha összeadom őket kijön hogy 6 óra 23 perc délelőtt (nem pont ez, de így jön ki hozzá érték) Szoval vagy hogy tudom összeadni, vagy hogy tudom átírni percformátumba az egészet, esetleg órába, hogy össze tudjam adni ?
2012. aug. 20. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:

tehát A1-től A5-ig egyik időpont, B1-től B5-ig másik időpont.

C1-től C5-ig ezek különbsége cellaformázásnál 24 órás formátum megadva.


Mondjuk C6-ban legyen a C1-C5 eredménye.

A képlet: =SZUM(C1;C5)*24

A C6 cella formátumát szám/általános-ra állítsd.

2012. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hohóó köszi :)
2012. aug. 20. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!