Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék úgy filmet...

Hogyan tudnék úgy filmet kiírni, hogy teljes képernyős legyen? Igazodjon a méret a tv-hez!

Figyelt kérdés

Szóval mikor kiírom, a 6:9-s tv-n 16:9-es lesz(alul felül fekete csíkkal), ezt még el is tudnám viselni, meg logikus is, de ha beteszem egy 16:9 tv-hez, akkor még kisebb lesz a "film" a fekete csík meg nagyobb. persze tudom a tv-n állítani, h szétnyújtom a képet, de ez nem megoldás :)

Hogyan lehetne úgy kiírni,h igazodjon a képernyőhöz és ne legyen fekete csík?

Minden kiírt filmemet konvertálom freemake-kel, hogy még a régi lejátszók is lejátsszák! :)



2012. aug. 20. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a filmtől függ, nem attól, hogy írod ki.

A legtöbb filmnek nem 16:9 az OAR-ja, soknál pl. 2.35:1-et használnak, de van sok más.

Csak 16:9-es filmnél nem lesz fekete sáv 16:9-es TV-n.

2012. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de azt nem értem,h ha itt gépen belenézek telejesen jó :)

régi tv-n jó a kép, de ha nagy tv-n nézem már, akkor fele akkora lesz, mert ugye a széle megmarad, de a magassága nem :(

akkor hogyan tudnám ellenőrizni mielőtt kiírom,h milyen lesz? meg van ami jó!

2012. aug. 20. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:

A tévéd 16:9 arányú, de a filmek "szélesvásznúak", vagyis kb 21:9 arányúak. Ha azt akarjuk, hogy kitöltse a 16:9-es képernyőt, le kell vágni a két oldaláról(crop).


[link]

2012. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:) köszi, ezt kipróbálom!
2012. aug. 20. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Amik jók, azok nyilván eleve 16:9 arányúak.
2012. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél olyan TV-t ami átméretezi(nem zummolja)a képet magának.
2012. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem zoom-oltam, ha nem lehet állítani a magasságon :) avval kinyújtottam teljesen, de jobban örülnék, ha nem kéne ilyen módszerekhez folyamodnom, filmnézés előtt :)
2012. aug. 20. 15:01
 8/8 A kérdező kommentje:
!!!sorry a 6:9 HELYETT 4:3-t akartam írni!!!
2012. aug. 20. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!