Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért indult el a chkdsk?

Miért indult el a chkdsk?

Figyelt kérdés
Windows 7-em van, a gépemet kb. 3 hónapja vettem, 2 éves, de az előző tulajdonosa azt mondta, hogy kb. fél évig használta. Én már 3 hónapja használom, hard disk sentinel szerint az állapota hibátlan, 931GB-ból 125GB szabad, de amikor ma bekapcsoltam, elindult a chkdsk. Körülbelül 10 perc alatt be is fejezte az ellenőrzést, nem talált sérült fájlt, csak foglaltnak jelölt szabad területet. Ez mit jelent? Ugye nem kell majd a közeljövőben újratelepítenem a windowst.

2012. aug. 22. 23:20
 1/3 waland ***** válasza:
Ha nem járok nagyon tévutakon, akkor foglaltnak jelölt szabad terület a virtuális memóriáé, mert az ugye indításkor még szabad, mert még nincsenek benne háttérbe rakott programok, de később fontos, hogy ezt a helyet egységesen szabadon használhassa a gép. A chkdsk szerintem csak azért futott le, mert előzőleg valami nem sikerült tökéletesen leállásnál, és megnézte nincs-e miatta valami gond. Ezért még nem kell megijedni vagy újratelepítésre gondolni. Nyugi.
2012. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
OK, remélem következő indításnál nem lesz ez.
2012. aug. 22. 23:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, amikor legutoljára leállítottam, elég sok program futott, most simán elindult.
2012. aug. 22. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!