Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért írja ki ezt a gépem...

Earthnemesis kérdése:

Miért írja ki ezt a gépem bekapcsoláskor? : Hiányzó BootMGR Újraindítás: Ctrl + Alt + Delete.

Figyelt kérdés
Windows 7-em volt amit én XP-re akartam cserélni. A windows 7 CD-jéről bootoltam és formáztam a partíciókat. (Most a C és D meghajtókon minden hely szabad.) Utána kikapcsoltam a gépet, és betettem a Windows XP telepítő CD-jét, hogy feltelepítsem. Utána kiírja hogy Boot ATAPI CD-ROM: (kétszer) majd kijön a hibaüzenet, és nem tudom feltelepíteni. De hogy ha beteszem a Windows 7 telepítőjét akkor elkezdi betölteni a fájlokat, és elkezdi telepíteni a Windows 7-et. Ez most miért nem jó a Windows XP-vel? Lehet hogy a XP telepítőjén nincs meg ez a Bootmgr fájl?

#Windows XP #bootmgr #windows xp bootmgr #bootmgr hiba #bootmgr error #windows telepítő hiba.
2012. aug. 26. 16:48
1 2
 1/14 coopper ***** válasza:

Szia.


A windows 7 álltalában használ egy 100 megás rejtett particiót, bizonyos dolgai pl bootMgr tárolására.


Tehát nem elég formázni a particiókat, hanem particionálni kell a merevlemezt (törölni az összes particiót, hogy csak egy nem használt partició legyen a lemezen).


Aztán az XP telepitésekor particionálhatod a merevlemezt, úgy ahogy Neked szimpatikus.


Sok sikert.

Üdv.

2012. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tehát, akkor tegyem be a windows 7 cd-jét és bootoljam be a telepítőt, és töröljem azt az 1 partíciót amelyen nem a windows 7 volt?


Mert van a C: amelyen 16 GB a hely, és a D: (amin volt a Win7) és azon vagy 52 GB. Akkor a C-t töröljem mert lehet hogy azt nézi, a D:-t meg nem?

2012. aug. 26. 21:47
 3/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul értelmeztem.

:D

Na akkor töröljem azt a partit amin volt a Win7.

2012. aug. 26. 21:57
 4/14 A kérdező kommentje:

Na letöröltem mindet 76.29GB a Partíció. De jött még egy 100 MB-s partíció.

És beteszem a Windows XP telepítőt, kijön a 2x Boot ATAPI CD-ROM és utána valami BOOT FAILURE, PLEASE INSERT THE BOOT SYSTEM AND PRESS ENTER (valami ilyesmi csak kikapcsoltam a gépet és hiába van benne az a CD egyszerűen nem akarja hogy telepítse. De a szokásos WIindows 7 persze h jo.....::::)

2012. aug. 26. 22:06
 5/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen elvileg a C:-t is a D:-t is törölnöd kell illetve a 100 megabájtos rejtett particiót is :


[link]


Itt van a windows 7 telepitése :


[link]


A 6. pontig el kell menned a windows 7 telepitésével és ott törölni az összes particiót.


Ha nem megy a windows 7 telepitővel, akkor szedjél le valamilyen CD-ről működő particionáló programot és azzal töröld az összes particiót. pl Hiren boot Cd : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Bootoláshoz és két dolog (Ha törölted a 100 megás rejtett particiót is) :


- Biosban be van-e állitva a CD-ről való bootolás ?

- Amikor ben van ay XP telepitö ir-e olyat, hogy "Nyomj meg egy gombot a CD-ről való inditáshoz.." Ha igen nyomd meg neki a Szóközt.

- Biztosan j ó az XP telepitő CD-je ?


DE ha letörlöd az összes particiót, akkor szerintem jó lesz.


Sok sikert.

Üdv.

2012. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát, a BIOSban 2 CD-ROM és egy HDD-0 boot van.

Amikor beteszem az XP telepítőt akkor jön ez a FAILURE üzenet.

Beteszem a Win7.. A DVD vagy CD-ROM-ról való bootoláshoz nyomjon le egy billentyűt.

Tehát mintha a Win7 nem engedné hogy a gépem normálba menjen...


Hát a win7 telepítőjéről tudok törölni partíciókat, akármelyiket még a 100mb-s is törölte.

2012. aug. 26. 22:26
 8/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor nagy valószinűség szerint nem jó a Win XP telepitője.


Próbáld ki egy másik gépen (Csak addig amig beindul vagy nem) illetve próbálj ki egy másik XP telepitő CD-t.


Sok sikert.

Üdv.

2012. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na szabad terület 78GB

És egy particio sincsen.

És ugyanaz 2 WinXP telepítőm van de ugyanaz a hiba PLEASE INSERT SYSTEM BOOT CD AND PRESS ENTER.

De megint a Win7-nél normálisan megy.

Ja és úgy csináltam ahogy a 6. tutorialnal is, (eddig is ugy csináltam:D)

Azbaj ha nem eredeti winxp telepítő?

2012. aug. 26. 22:34
 10/14 A kérdező kommentje:

Na, jött anyum haverja és segített, egy kicsit

Mondta hogy tegyem vissza (ezzel) a CD-vel a windows 7-et.

Feltettem és minden jól ment, driverek jók,sőt minden jó.

Szerintem megtartom a Windows 7emet, amíg nem lesz elavult, ill. lassú.


Köszönöm hogy segítettél :)

Üdvözlettel és köszönettel earthnemesis /Dani :')

2012. aug. 27. 01:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!