Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A GTA:SA miért indítja újra a...

Earthnemesis kérdése:

A GTA:SA miért indítja újra a gépem (kb. : 10 perc játékban eltöltött idő után? )

Figyelt kérdés

A GTA San Andreas miért indítja újra a gépem mikor játszok, és max fél óra eltelte előtt megfogja és reseteli a gépem.

Gépem adata:

AMD Duron(tm) 1,8Ghz processor

ATi Radeon 9600 / X1050 Series (256MB)

1024 MB (2x512mb) RAM

Ezek a lényegesek, na meg a driver, minden driverem működik, azaz minden megy.

Windows 7-em van. (Régebben Windows XP-vel hozta ki ezt. Nemrég tettem fel a Windows 7-et, és megkérdezném előre hogy a Windows 7-nél nem fogja resetelni a gépem, illetve, egyáltalán megy-e.



#hiba #gtasa hiba #gta san andreas hiba #gta reset #gta reset error
2012. aug. 27. 01:57
 1/5 Hazardteam ***** válasza:
Túlmelegszik a géped és bekapcsol a hővédelem. Kivéve akkor, ha "ráfagy" a képernyőre minden, vagy megáll a hang zúgva/ismétlődve, esetleg elfeketedik, mert akkor a videokártyád melegszik túl valószínűleg.
2012. aug. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hazardteam ***** válasza:
Bocs, "gép" alatt a processzort/chipsetet értettem, így pontosabb, csak már alig látok.
2012. aug. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Akkor a processzornak hogy tudom levenni hogy ne süljön meg?

A BIOS-ban az 1800 Mhz-t vigyem vagy 1500-ra?

2012. aug. 27. 03:09
 4/5 Hazardteam ***** válasza:
Nem ez a megoldás. Könnyen lehet, hogy a hővezető paszta, ami a hűtőborda és a processzor között van, az évek során megkeményedett. SEMMIKÉPPEN ne próbáld meg babrálni, ha nem értesz hozzá, mert tönkreteheted. Első körben csinálj egy tesztet. Tölts le egy Aida64 nevű programot és a "számítógép/érzékelő résznél nézd meg, hogy hány fokos a processzor. Aztán hagyd tovább futni a programot, de közben indíts el egy játékot, pl. a San Andreas-t. Játssz vele mondjuk 5-10 percig, majd gyorsan lépj ki belőle és nézd meg, hogy akkor hány fokos a processzorod hőmérséklete, de gyorsan csináld, mert gyorsan változnak az értékek. Ha megvan az adat, abból egy szakember meg tudja állapítani, hogy processzor túlmelegedésről van e szó és az áll e az újraindulások hátterében. Ha kiderül, hogy túlmelegedésről van szó, akkor vidd el a gépet az illetőhöz és mondd meg neki, hogy ellenőrizze a hűtőborda alatti paszta állagát és ha megmerevedett, vagy kiszáradt, akkor pasztázza újra. Az sem árt, ha egyúttal az alaplapi chipseteken lévő hűtőbordákkal is megteszi ugyanezt. Ha tényleg ez a probléma, akkor megoldható ilyen módon és utána valószínű, hogy nem lesz jó darabig ilyen gond. Sajnos a 9600-as túlmelegedése sem zárható ki teljes mértékben a képletből, mivel a 9600-as radeon egy nagyon régi kártya, ha emlékezetem nem csal, 2003-as. Ami annyiból jelent problémát, hogy, mivel arra is tesznek valamilyen hővezető anyagot, rendszerint valami olyasmit, mint egy pötty rózsaszín rágógumi, ennyi idő elteltével már az sem lehet túl jó állapotban és akkor nem vezeti és átadja a hőt a bordának, hanem szigetel és bezárja a hő nagy részét a chip és a borda közé. Azonban, a hibajelenség jellegéből nekem úgy tűnik, hogy jelen esetben a processzor, vagy az északi/déli híd valamelyike melegszik annyira túl, hogy a gép újraindul védendő magát. Ha szerencséd van, akkor egy kiadós tisztítás/újrapasztázás megoldhatja a problémát. Ha nem, akkor komolyabb dologról van szó, ami nem biztos, hogy javítható. De ez csak az én véleményem innen az internet túlfeléről. Barkácsolni ne próbálj, könnyen tönkreteheted ezeket a részegységeket, mivel ezeken még nem volt védő fémsapka a szilícium lapkán, illetve az alaplapi chipseteken máig sincsen. Ha billeg levétel, vagy felrakás közben a borda rajtuk, akkor letörhetnek belőlük kis darabok és attól nem repesnél az örömtől szerény véleményem szerint.
2012. aug. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, oké megcsinálom az Aida64-et leszedem és megnézem hogy a San andreas hogyan fűtteti az alkatrészeket.
2012. aug. 27. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!