Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy orvosoljam?

Hogy orvosoljam?

Figyelt kérdés
Föltelepítettem a qin7et egy nagyon újonnan gyártott packard bell-re, és az ethernal vezérlőt illetve a hálózati vezérlőt nem ismeri fel, ott a kérdőjel és a win dvdről sem rakja fel.. Akárhonnan néztem, a packard bell oldalán csak xp-re van 1-2 program, de az xp-t pedig nem engedi föltenni, meg hát amit igen azzal se ismeri fel. A packard bell ennyire szar lenne h nincs hozzá sehol szoftver? Minek az almárkája ez? Szal ... nemtudok netezni meert nem ismeri a hálókártyát, de h felismerje.. frissítenie kellene a netről :D Egy vicc. Ötlet?

2012. aug. 30. 22:38
 1/6 Argloss ***** válasza:
Az Acer-hez tartozik. Ha operációs rendszerrel vetted akkor fel van telepítve minden szükséges dolog. Viszont ha nem, és még CD-t sem adtak, akkor kénytelen vagy egy másik gépen letölteni a drivert és dvd-n/pendrive-on a gépre másolni, majd telepíteni. Ha új modell akkor kizárt, hogy ne támogassa a Windows 7-et. Nem lehet, hogy rossz típust nézel?
2012. aug. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Packard Bell nem egy nagy márka. Én úgy tudom, hogy az Acer al-márkája, de ebben nem vagyok 100%.


Nézd, ha lenne hozzá Vista driver akkor szerencséd. De mivel csak XP-t írtál, úgy gondolom nem mai a gép. Érdemes lehet szétnézni még különböző driver oldalakon, hogy mit ajánl egy -egy ilyen oldal, csak vigyázni kell mert sok a kamu. Az XP-t még egy fatalicskára is feltelepítem neked, nem igazán hiszem azt, hogy nem enged feltenni XP-t a P. Bell. Nem egy mindenféle butított buherált, átalakított XP-t kell feltenni, hanem egy rendes gyári XP-t. Szerintem érdemes lenne telepítés után (egy másik gépen) letölteni az illesztőprogramokat majd pendrive-on átmásolni a P. Bell-re és feltelepíteni a hálókártyát. Esetleg annyit még tudok javasolni első körben, hogy meg kell nézni a VendorID-t a hálókártyának.

Start/Vezérlőpult/Eszközkezelő/

ott akkor ismeretlen eszköz lesz, rá kell kattintani jobb klikkel/Tulajdonságok, majd Részletek fül, és a Hardverazonosítókra váltani a lenyíló ablakban. Ki fogja írni PCI\VEN_XXYY És ezt az utolsó betű/szám kombinációt beírod ide: [link]

Aztán ott ki fog dobni egy csomó lehetőséget, majd az előző helyen a hardverazonosítónál a DEV_YYYY pedig segít beazonosítani pontosan a hálókártya típusát. Ezt követően már ismerni fogod a gyártót és az eszköz típusát így a gyártó honlapján lehetséges, hogy fogsz találni megfelelő illetsztő programot. Ha nem sikerül, akkor csinálj egy képmetszést nekem a Hardverazonosítókról és megpróbálok segíteni.

2012. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gép új, az xp-t föl sem engedi tenni rá. És minden xp driver-e 2009-es maximum, a gép pedig újabban gyártott. XP-vel szart sem érek sajnos.
2012. aug. 31. 13:06
 4/6 A kérdező kommentje:
a őackard bell honlapján pedig csak driver detektívet és hasonló driver keresőket dob ki, ami jó, de csak frissítésre, hiszen ha nem ismeri a hálókártyát, nemtok netezni, ahol ezek keressenek :( De megpróbálom az acer driver-ét hátha...
2012. aug. 31. 13:07
 5/6 Argloss ***** válasza:

Mi lenne ha megírnád a típusát? Néhány ismerősömnek van Packard Bell gépe, alapból azokon sem ismerte fel a hálózati kártyát, de az oldalukon a letöltésközpontban minden fenn volt.

Az XP-t azért nem tudod feltenni, mert az nem ismeri a fel a SATA merevlemezt. A bios-ban ki kell kapcsolni az achi módot és akkor már össze fog jönni a dolog, vagy olyan telepítőt kell használni amibe már integrálva van a SATA driver...

2012. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a megoldás: DriverPack Solution 12.3 (drpsu 12.3)


Ez mindent tartalmaz, terjesszétek h másoknak segítsetek ha gondja van

2012. aug. 31. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!