Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet egy...

Milyen programmal lehet egy meglévő dalt az énekhanggal együtt instrumentálissá alakítani? (ha van ilyen)

Figyelt kérdés

Az is fontos lenne, hogy ne legyen "pilótavizsgás" a program - lévén ebben a témában még kezdő vagyok...

Tulajdonképpen zenei aláfestést szeretnék készíteni a saját verses videóimhoz, és van rengeteg olyan dal, ami tetszik, de nem találom instrumentális verzióját.

(aztán az is lehet, hogy ez alapvetés egy zeneszerkesztőben, de mivel ezzel eddig nem foglalkoztam, azért kérek itt tanácsot)



2012. szept. 5. 20:48
 1/4 tamasoft ***** válasza:

Nem olyan alapvetés. Tulajdonképpen az énekhangot szeretnéd kivenni egy meglévő zeneszámból, ha jól értem.

A fülünk egyértelműen meg tudja különböztetni az énekhangot a zenében, de egy program számára ez nem olyan könnyű.

Vannak megoldások, de nagyban romlik a minőség, és 100%-ban soha nem sikerül kiszedni. Persze vannak sok milliós célhardverek és stúdióprogramok, amivel könnyebb eredményt elérni. Otthoni megoldásként, főleg ha nem vagy gyakorlott a témában, a CoolEdit 2000 progit ajánlom. Ez bevezet a rejtelmekbe, és ha többre vágysz, léphetsz tovább.


Szóval nyomogasd, szerkesztgesd a zenét, úgy egy pár napig a cooledittel, aztán nézz vissza ide, és a következő oldalt fusd át:

[link]


Szóval komplikált. Válassz minél jobb minőségű zenét, úgy a kimeneti butított formátum is élvezhető maradhat valamennyire.

2012. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de picit félreértettél - nyilván én fogalmaztam pongyolán :P

Nem kivenni szeretném az énekhangot, hanem az egész dallamot az énekmotívummal együtt mondjuk egy hangszerre (pl zongora...vagy gitár) szeretném áttenni. Tehát, hogy megmaradjon a vezérmotívum is, de ne ének legyen - mert az nekem zavaró a vers alatt.

Tudom, van nagyon sok instrumentális feldolgozás ismert zenékből, de nem feltétlen találok köztük a hangulatnak megfelelőt egy-egy versemhez :)

2012. szept. 5. 21:57
 3/4 tamasoft ***** válasza:
Ja, bocs. Akkor erre sokkal egyértelműbb a válasz: nem lehet megcsinálni.
2012. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szomorú vagyok :S

De köszönöm...

2012. szept. 5. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!