Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linuxot ajánlotok és...

Milyen Linuxot ajánlotok és mik a legjobb alternatívák az alábbi, Windows alatt futó programokra?

Figyelt kérdés

Most lett véglegesen elegem a Windows "hangulatingadozásaiból", úgyhogy úgy döntöttem, felteszem a sokak által az egekbe magasztalt Linuxot. Mivel azonban abszolút kezdőnek számítok e téren, jól jönne egy kis segítség (a Google-találatok mellett). Leírtam a gépem jellemzőit és a programokat, amik beváltak windóz alatt, és nehezen mondanék le róluk.


A szoftverek, amiket rendszeresen használok (fontossági sorrendben):

- Google Chrome

- foobar2000

- Office 2010 csomag

- BS Player

- uTorrent

- SPSS Statistics


A notebook paraméterei:

- DualCore AMD Turion 64 X2 1800 MHz processzor

- 4 Gb DDR2 RAM memóra

- ATI Radeon X1200 192 Mb videókártya

- Samsung HM500JI 500 Gb merevlemez


Előre is köszi a válaszokat.



2012. szept. 7. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem használj Ubuntut vagy Suse-t. Ezek ismert és támogatott disztribúciók és számos hw-en probléma nélkül futnak.
2012. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ubuntu, esetleg Xubuntu v. Linux Mint 13 (ez is ubi) (kisebb a gépigényük, jobban hasít - nekem ez mániám)

Chrome helyett van Chromium, ami kb ugyan az csak pepitában

foobar2k-t használtam én is, a Banshee mellett tettem le a voksom a linux világban, bár wine-al fut a foobar is

Office helyett van LibreOffice, ami azért nem közelíti meg tudásában a 2010-et, de ha csak nincsenek speciális igényeid akkor tökéletesen megfelel. Wine-al megy az Office szintén

BS helyett én már Win alatt átszoktam a VLC-re, linuxon is azt használom

uTorrent helyett van Transmission. Nem egy csicsás valami, de tölteni (amire való) tökéletesen megfelel (akár távolról is managelhető)

SPSS-t passzlom, wine-en talán megy a win verzió, de ha jól olvasom, akkor van linuxos is.


A linux-szal együtt egy nagyon kellemes kis társaságot is kapsz, akik nagyon segítőkészek, mert az egésznek ez a mozgató rugója.


Ha nem vagy biztos benne, hogy váltani akarsz, akkor a népszerűbb ubi verziók működnek live módban is. Felteszed egy pen drive-ra, ki tudod próbálni, bármit csinálhatsz vele, és ha nem tetszik csak újra indítod és a géped nem tud semmit az egészből, megy tovább a win.

2012. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jól összefoglalta, az egyik Ubuntu variáns tökéletes kezdésnek a támogatottság miatt.

Illetve a legtöbb programra megvan a linuxos alternatíva is, csak meg kell találni. (Ahogy a legutóbbi válaszoló összefoglalta.)


A live jó dolog, csak kicsit lassú, első lépésben próbáld ki a dual boot-ot. Vagyis a Windows mellé csinálj egy partíciót és oda tedd fel a linuxot. Akkor ha nagyon nem jön be, könnyű cserélgetni akár.

2012. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Golan Trevize ***** válasza:
100%

"A szoftverek, amiket rendszeresen használok (fontossági sorrendben):"


nézzük.


"- Google Chrome" - van

"- foobar2000" - DeadBeef

"- Office 2010 csomag" - LibreOffice

"- BS Player" - VLC Player

"- uTorrent" - van

"- SPSS Statistics " - PSPP

2012. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

VirtualBox-szal tudsz csinálni virtuális gépeket. Lassabb lesz mint egy igazi, de az egyik legjobb módja, hogy kedvedre próbálgass ki operációs rendszereket, anélkül, hogy neki kéne esned a partíciós táblának.


Ha van időd és kedved szerintem próbálj ki legalább egy-egy olyan disztribúciót ami Gnomme-al, illetve KDE-vel települ, de van egy csomó más ablakkezelő is, és tulajdonképpen ez határozza meg a "look n' feel"-t.


Mindenre van Linux alatt megfelelő szoftver, és sokkal könnyebb is megtalálni. Példát mondok, ha szükségem van egy pdf-printerre windowshoz, beírom a keresőbe, hogy free pdf printer. Előjön 50 találat, a fele olyan, hogy ingyenes ugyan, de minden oldalra odatesz valami ronda logót, amitől az egész használhatatlan lesz, a másik fele felesleges addonokat (rosszabb esetben kémprogramokat) akar a böngészőbe belepakolni. Ez az a fajta szívás (többek között) amire Linux-szal nem kell számítanod.


Itt körülnézhetsz az Ubuntu Software Centerben:

[link]


Ezek Ubuntun és annak legtöbb variánsán futnak.

2012. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
ubuntu
2012. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ubuntu 12.04 LTS - [link]


Chrome nyílforrásúja a Chromium - [link]

LibreOffice - [link]

VLC - [link] [link]

uTorrent van

2012. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!