Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Netbookra Windows XP?

Netbookra Windows XP?

Figyelt kérdés
Van egy dell netbookom, amin nincs ugye optikai meghajtó. Windows 7 van rajta, viszont az többet eszik mint az XP...ezért szeretnék rá XP-t rakni. Nos ugye csak bootolós pendrive-val oldható ez meg, de nekem az istenért nem sikerül ilyet csinálni. És itt leszegezem, hogy nem arra vagyok kíváncsi, hogyan kell ilyet megcsinálni! Hanem! Ugye létezik egy olyan is, hogy simán felmásolod pendrive ra az XP-t, és Windows alól pendriveról indítod az exe telepítőt. Azt is tudom, hogy ez csak XP esetén van így. Windows 7 alól nem lehet ilyet csinálni...kiírja a hülye kompatibilitási szarjait. Szóval van egy windows xp bootolós telepítő cd-m, amivel asztali gépen csinálhatnék pendriveos cuccot, és van egy windows xp telepítő fájljaival meg minden dolgával a gépemen. Úgy szeretném a netbookomra feltenni az xp-t hogy a futó op. rendszerRől indítva, de windows 7 nél ezt hogy kell?

2012. szept. 9. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy nem fogod tudni feltelepíteni helyesen a Windows XP-t, ha Windows 7-ről indítod, úgy nem fogja eltávolítani a Windows 7-et.

Bootolni úgy kell, hogy BIOS-ban beállítod helyesen a boot sorrendet, és szépen újraindítod a gépet, ennek a folyamatnak semmi köze az operációs rendszerhez, magyarul rosszul csinálod.

2012. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És ez nem programozás.
2012. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ó hát nem k*rvára mindegy, hogy melyik kategóriába tettem?

Az mi, hogy nem helyesen? Azt tudtam, hogy maradna a 7-is...nekem úgy is jó. A bootolással sincs gond! Korábban tettem már pendrive ról erre a netbookra windows 7-et. Csak az XP-t nem tudom feltenni rá, de a kérdésben nem arra voltam kíváncsi, hogyn kell tenni rá. Hanem, hogy máshogy meg lehet-e csinálni? Windows 7 hez hallottam olyanról, hogy van rá valami XP mód. Azzal meg tudnám csinálni?

2012. szept. 9. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!