Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 preview. Mi a...

Windows 8 preview. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Szerintem rettentő csapongó rendszer lett. A Metro UI és a hagyományos desktop egyáltalán nem dolgozik együtt, nekem úgy tűnik teljesen egymástól függetlenül vannak csak sokszor. A beállítások is szanaszét vannak szórva.

Mindegyiknek saját gesztusai, szabályai, sőt programjai vannak!


Szerintetek ez már a végleges változat?



2012. szept. 10. 20:33
 1/10 gelazso ***** válasza:

Biztos nem.

èn is teszteltem.sok jót nem tudok mondani. ez nem fogja megválttoztatni a pc világot. kellett valami újat dobni a piacra hát dobtak

2012. szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

figyelj... a Windows 8 eddigi verziói rosszabbak a Vistánál.

Én már kipróbáltam, nekem abszolút de nem jött be. A "csempék" sem, és a beállítások tényleg szana-szétt vannak, én mingyárt visszatettem a jó öreg XP-t

Üdv:H

2012. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én mindig szerettem elébe menni az újnak :) és már régóta foglalkoztatott milyen lesz a windows 8 de most kicsit megtorpantam. A win7et nagyon könnyen abszolváltam. Sőt. Már az első héten megszerettem. A windows 8-at is tudnám szeretni, de az a fajta lebutítás amit véghez vittek rajta már kicsit sok. Ez egy gyermeteg felület így ami a mobil világra emlékeztet. De ki akarja a mobilja kijelzőjét egy az egyben átültetni egy óriásmponitorra? Elhiszem hogy az alkalamzásokon van a hangsúly de pl jelenleg mikor ezt a sort írom 4 emberrel chatelek egy IM kliensen ami összefog több mint 6 különböző webfelületet, látom a hálózati kapcsolaton állapotát, a laptopom energiáját, az időt és a dátumot napra pontosan, a használt nyelvet, az épen futó alkalmazásokat a hangerőt és mindezek mellé mindenről azonnal tudok kérni részletes információt vagy a főbeállítás panelre ugorva mindent irányíthatok.


Maga az amit a háttérfolyamatokkal csináltak nekem nagyon tetszik de az UI-val képtelen vagyok együtt "élni". Nagyon hiányzik az a fajta stabil központi sáv amin mindent láthatok nagyvonalakban ami a gépen pillanatnyilag történik és ez mellé elérhetek azonnal minden opciót. Rengeteg a felseleges kihasználatlan felület, az "pocsékolása" a helynek.

Túl sokat faragtak le. Már már komolyabb feladatokra nem is alkalmas.

2012. szept. 11. 00:46
 4/10 anonim válasza:

Szerintem az eddigi legjobb Windows, nem akarom ragozni, egyszerűen élvezem használni. A felület is tetszik.


Metrót meg kell szokni, de utána nagyon kézreáll, pedig sima desktop PC-n használom. Semmi hátránya nincs, sőt..!


Mindehhez persze szükségeltetik egy minimális szintű alkalmazkodóképesség és egy kis intelligencia is, hogy túllépjünk a Start gomb hiányán.

2012. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

IGen erre voltam kíváncsi :) Örülök hogy itt vagy. NA Szóval: a startgombot leszarom. De! Hogy tudtad abszolválni magadat a két desktopon amik egymás mellett párhuzamosan futnak de nem egymással együtt.


Ez tényleg érdekel. Te hogy látod?

2012. szept. 11. 23:53
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem nehéz volt megszokni mert nem tudtam a gépet ki kapcsolni kellet egy 2 óra mérájötem pedig 6 éves korom Otta számítógépezem és most 24 vagyok de már meg szoktam
2012. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ilyenekkel hogy valamit ne találtam volna meg nem volt gondom. Egyszerűen csak körülményesnek tartok rajta feladatokat elintézni egy bármilyen másik (!!) rendszerhez képes ennek pedig egyértelműen az az oka hogy a Metro felület és a hagyományos felület külön van szedve és nincs közöttük más kapcsolat mint, hogy egyikből a másikba váltasz.


Ahogy több népszerű blogger is megfogalmazta: "el kéne dönteni hogy melyik legyen". Egyet kell értsek.


Remélem a hivatalos megjelenésig eldöntik :D

Mellesleg nagyon WinPhone7 szaga van. De megvoltam a 3.1 az NT és a Vista nélkül is remekül a Windows váltások között. Amit a "motorháztető" alatt műveltek az előtt viszont le a kalappal. Nagyon jó irányba halad a rendszer :), már csak a felületet kell megregulázni fölé.

2012. szept. 14. 14:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Borzalmas. Nekem fel se megy...
2012. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csevegés. Nézünk egy filmet, valaki rámír msn-en. Mindennapos eset.

Windows 8!

Fent bejön a kis ablak az üzenettel. Ok válaszolunk...

Ráklikkelsz és a film már megy is le a búsba a háttérbe. Helyette kapom az arcomba teljes képernyőn a teljes chatablakot, pertnerekkel meg minden búbánattal... :S

Jézusom. Ez kinek a fejéből pattant ki.

Igen van amikor szeretem így látni de ez ritka. Amit meg lehet oldani egy 200x450 es ablakocskában azt miért kell teljes képernyőre erőltetni? 2013-ban???

2012. nov. 19. 14:37
 10/10 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok az időjárással is meg a többi hópeleblanccal. Egyszerűen minden full képernyőre reppen ki azonnal.

Kb a negyedik program felrakása után a boot idő a sokszorosára esik vissza :D. Ennyit erről

2012. nov. 19. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!