Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet a 2010-es Office...

Hogy lehet a 2010-es Office Word-ben beállítani, hogy a 20 oldalas dokumentum 15. oldala ne álló, hanem fekvő tájolású legyen?

Figyelt kérdés
Ha a tájolást átállítom fekvőre, akkor az összes oldal fekvő lesz, ami nekem nem jó.

2012. szept. 11. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Álló és fekvő tájolás használata ugyanazon a dokumentumon belül

1.Jelölje ki azokat az oldalakat vagy bekezdéseket, amelyek tájolását meg szeretné változtatni.

Megjegyzés: Ha a tájolás módosításakor az adott oldalon lévő szövegnek csak egy részét jelöli ki, a Word a kijelölt szöveget saját oldalán hagyja, a környezetét pedig külön oldalakra helyezi.

2.A Lap elrendezése lap Oldalbeállítás csoportjában kattintson a Margók gombra.

3.Kattintson az Egyéni margók parancsra.

4.A Margók lapon kattintson az Álló vagy a Fekvő tájolásra.

5.A Hatókör listában válassza a Kijelölt szöveg elemet.


Megjegyzés: Az új oldaltájolású szöveg elé és mögé a Microsoft Word automatikusan szakasztörést (szakasztörés: Szakasztörést oda szúrjon be, ahol új szakaszt szeretne kezdeni. A szakasztörés tárolja az előző szakasz formázási tulajdonságait (például margóbeállítások, oldaltájolás, élőfejek, élőlábak és oldalszámozás).) szúr be. Ha több szakaszból álló dokumentummal dolgozik, adott szakaszba vagy szakaszokba kattintva korlátozhatja a tájolás módosítását a kijelölt szakaszokra.

2012. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt megcsináltam, de nem jó. A 14. oldalig van szöveg, a 15. oldal üres, a 16-tól szintén van szöveg. A 15-re beillesztek egy diagramot az Excel-ből, kijelölöm, megcsinálom amit írtál, és itt van egy probléma. A 14. oldalig álló tájolású, a 15. egy üres oldal, ami fekvő, a 16. fekvő, rajta a diagrammal, a 17. pedig a szöveg folytatása. Ha kitörlöm az üres oldalt (nem tudom hogy került oda), akkor az egész dokumentum fekvő lesz...
2012. szept. 11. 10:58
 3/5 A kérdező kommentje:
A plusz üres oldalon szakasztörés lesz (ha bekapcsolom a Minden látszik-ot), amit ha törlök, akkor lesz minden oldal fekvő.
2012. szept. 11. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálad mi lehet a probléma, nálam működik.
2012. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Addig cseszegettem, hogy sikerült, köszönöm a segítséged. Valahogy sikerült úgy beilleszteni, hogy nem jelent meg a szakasztörés.
2012. szept. 11. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!