Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Befejezetlen DVD írás, miért?

Pink07 kérdése:

Befejezetlen DVD írás, miért?

Figyelt kérdés

A Nero 11 nevezetű programmal írtam ki a DVD, azon belül az express részénél. Verbatim a lemez, azzal nincs gond. Végig ment az írás, eljutott a lezárási szakaszhoz, 100 százalékig végig ment, de utána csak pörgette a lemezt, nem adta ki a gép.

28 percig vártam, aztán magam állítottam le.

Mi lehet a baj?



2012. szept. 14. 14:47
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

1. Túlírtad a lemezt és ezért hibás lett.

2. Koszos, zsíros (ujjlenyomatos) volt a lemez főként a bevezető vagy lezáró résznél.

3. Valamiért nem ürül ki a puffer. Ha a bevezetés már megvolt, a lezárás hiánya nem nagy probléma.

4. Olyan sebességgel írtad a lemezt, amit az nem támogat. Pl. CD-R-ek esetében manapság már csak 8x vagy gyorsabb írást támogatnak. Ha azt 4x-esen megírod (mert az író támogat lassabb sebességet is), akkor hasonló hiba várható és pl. audio-CD-nél ez recsegés, akadozás szimptómát okoz.

5. Egyszerűen gyári hibás a lemez. Én is márkás lemezeket használok, de a 10%-a így is valamilyen hibát rejt.

6. Az üres lemez napon volt vagy nem fényvédett helyen hengerben, így a lemez széle sérült, ami színárnyalat-különbséget is okoz, tehát látszik az elváltozás.


Megjegyzés: Az expressz a nero butított változata, normális lemezt DVD esetében 4x-es sebességgel érdemes írni DAO módban, audio-CD-t 4 vagy 8x-os sebességgel szintén DAO módban. Ezen beállítások csak a teljes verzióban láthatóak át a legjobban.

2012. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

4x sebbességel írtam, mindig így írom a dvd-ket, mert így a legbiztonságosabb.

Krpóbálom a mai napon, ismét kiírni, ha ismét hibát ír, akkor nem tudom lehet a gond.

A lemezeket nem hagytam a napon.

2012. szept. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!