Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám megoldani?

Hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy animációt,amit saját kezűleg rajzolt rajzokból állna. A bökkenő az,hogy a hátteret mindig újra,és újra meg kéne rajzolni. Van olyan megoldás amivel csak az animálandó részt kell megrajzolni?

Szóval,hogy a háttér állandó marad,és csak be kéne vágni,vhogy az animálandó részt. Ehhez van vmilyen program? Vagy vmilyen más megoldás?

Remélem,hogy nagyjából érthető a kérdés! :)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2012. szept. 15. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden képszerkesztővel meg lehet csinálni, ami kezel rétegeket.

De egyébként olyannal is, ami nem kezel. Gondolj bele: megrajzolod a hátteret, elmented. Aztán rárajzolsz egy animációs fázist, elmented. Ekkor újra megnyitod az üres hátteret, rárajzolod a második animációs fázist. Csak így nehéz animációt csinálni, a réteges verzió sokkal egyszerűbb.

De vannak direkt animációkészítéshez programok.

2012. szept. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudnál mondani programneveket?

De ha elmentem a hátteret és arra vágom be az animálandó képet,akkor annak fehér a háttere. :S

Mivel papírra rajzolom.

2012. szept. 16. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha papírra rajzolod, akkor attól függően, hogy milyen típusú animációt akarsz, több út is van. Általában úgy szokták, hogy csak egy vázlatot készítenek papírra, az beszkennelik, berakják egy alsó rétegre és egy felső rétegen digitálisan átrajzolják, kihúzzák, majd igény esetén árnyékolják, színezik, stb.

Ha nem ezt a kihúzós módszert használod, hanem mindenképpen a papírrajzzal akarsz dolgozni, akkor beszkennelés után körbe kell vágni. Illetve ha digitálisan rajzolod, akkor is körbe kell vágni, csak sok esetben a program ezt automatikusan megteszi, pl. az elütő háttérszín alapján.


Program sok van, attól is függ, hogy pontosan milyen animációt akarsz csinálni és mi a célod vele, hol akarod felhasználni. Ha elég egy gif animáció, akkor sok jó gif szerkesztő van, én az Ulead Gif Animatort és a Jasc Animation Shop-ot szeretem. De a Photoshop, Gimp is népszerű.


Ha más típus kell, akkor lehet még flash-ben vagy akár powerpointban is vagy Illustratorban, rengeteg rengeteg programban. Valamikor, a Southpark korábbi részeit pl. Corelben is csinálták. Valamennyire ezek ott válnak szét, hogy vektorosan akarod-e csinálni vagy bitképekkel, de a jobb programok (Illusztrator, Photoshop, ilyesmik) már ezeket keverni is tudják.


Vannak magyarországon animációs képzések, én ismertem valakit, aki ilyenre járt, ott pl. valamilyen célprogramot használtak, de már nem emlékszem mit, mondjuk elég amatőr program volt.


Van olyan, hogy Manga Studio például. De ezek is bonyolult programok általában, minél jobbak, annál bonyolultabbak.

2012. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Gimp,Manga Studio megvan,Photoshop,Photoscape is.

Egy komolyabb animációra gondoltam,de már kezd alakulni a dolog! :)

2012. szept. 17. 16:16
 5/8 anonim válasza:

Alap program, de én ezzel szoktam: Logo Motion


Remélem segítettem!

2012. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 29. 20:23
 7/8 anonim válasza:

Ha egyesével scanneled be a rajzokat, akkor a Firka.

[link]

A pannónia filmstúdióban ezt használják a próbaanimációkhoz.

Ha gépen rajzolnál, akkor Anime Studio Pro. Szerintem baromi jó, vektorgrafikusan is lehet vele rajzolni (vagyis ez nem is rajzolás; a lerakott pontokra illeszt egyenest.)

2012. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! :))
2012. okt. 17. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!