Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal tudok...

Melyik programmal tudok teljes rendszert költöztetni HDD-ről SSD-re?

Figyelt kérdés

Van a gépemben egy 500 GB-s HDD, de SSD-re szeretném cserélni. Viszont abból csak 256 GB-osat tudok venni, mert az 512-esek már nagyon drágák. Itt az egyik gond. A tárolt adatok ugyan nem haladják meg az SSD kapacitását, de magának a partíciónak a mérete igen. Lehet ebből gond?

Másik, hogy lenne 1 rejtett partíció is, azt még rá fogom tudni húzni az SSD maradék szabad területére?

És ami a legfontosabb kérdés ... milyen programmal tudom mindezt megtenni? Egy bootolható rendszert szeretnék kapni, mint amilyen az eredeti volt. Köszönöm.



2012. szept. 16. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Itt válogathatsz

[link]


[link]

2012. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 algopirin ***** válasza:

256 GB ssd szerintem tök felesleges de a te pénztárcád.

Softwarek meg amúgy adottak mint az előző is megadta és lehet válogatni melyik szimpatikusabb.

2012. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem fölösleges, mert sok játék van fönn és játszok is minddel. :) Meg képek, zenék, 1-2 film is akad. Szóval ki lesz használva. Köszi a válaszokat!
2012. szept. 16. 23:26
 4/17 algopirin ***** válasza:

Képeket zenéket filmeket SSD-röl nézi vagy azon tárolni ?!

Végülis a tiéd, de ssd eleve nem erre van kitalálva, nem is olyan taros mint a hdd és ár/teljesítményben se túl gazdaságos ilyesmire használni, de hát kinek mi.

2012. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
az ssd nem arra van, hogy azon játssz, meg zenélgess. egy 64 gigás elég rendszernek, utána minden más egy sima hdd-re.
2012. szept. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, mehetne HDDre, de laptopban csak egy hely van. Én is értem, hogy mire van kitalálva az SSD, de mivel nem fér be több a gépbe ezért mindent azon kell tartanom. USB-n fityegő HDD-t nem cibálok magammal, arra max film meg képek mennének, játék nyilván nem.
2012. szept. 17. 09:22
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha meg csak egy hely van a gépen, akkor viszont nagyon hamar meg fog telni az a 250GB-os SSD...
2012. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor megtelik, de 512-es már annyiba kerül mint a gépem. :)
2012. szept. 17. 21:24
 9/17 algopirin ***** válasza:

Teljesen a te dolgod, de én nem valószínű beruháznék 250GB SSD-re, akkora nagyot nem fog ugrani tőle a géped szerintem, ok. gyorsabban fog indulni a rendszered egy kicsivel meg pár egyéb dolog talán gyorsabban fog betöltődni de az ár a miatt nem hiszem hogy megérné ráadásul az SSD már a technologiája miatt is hamarabb fog tönkremenni mint a hagyományos hdd.

Ami talán pozitív hogy nem melegszik közel se annyira és jobban bírja a fizikai behatásokat, de amennyit gyorsulni fog tőle a rendszer kétlem hogy megérné, persze nem akarlak lebeszélni róla a te pénztárcád, csak úgy ez a véleményem.

2012. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz, de elég sok dolog szól az ssd mellett. Tudom, van hogy befordulnak 1,5 év után, de 3 év garanciával nem nagyon izgat. :) A fontos adatokból másolat van NAS-on. Másrészt azért is kell ekkora, mert kb. ennyi helyet foglal a jól bevált rendszerem. Ha tönkremegy, cserélik. De nagyon elkanyarodtunk.


Tehát amire várom még a választ:


Lehet belőle probléma, ha a klónozandó partíció üres területtel együtt nagyobb, mint az SSD? Nem a tárolt adat, csak a partíció.

2012. szept. 17. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!